پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۰۸۹
۱۳ تير ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۹
0
معاون وزير مسكن و شهرسازي گفت: بر اساس مطالعات انجام شده و سياست‌هاي وزارت مسكن و شهرسازي ميزان وام مسكن مهر در سال جاري تغييري نمي‌كند.

مير‌محمد غراوي امروز در گفت‌وگو با فارس در ماهشهر اظهار داشت: براي ساخت مسكن مهر به شيوه صنعتي 250 ميليون ريال و به شيوه سنتي 200 ميليون ريال وام در نظر گرفته شده است.
وي ادامه داد: بر اساس زيربناي تعريف شده براي ساخت مسكن مهر و برآورد هزينه‌ها، ميزان وام مسكن مهر در سال جاري تغييري نمي‌كند.

معاون شهرسازي وزير مسكن با اشاره به استفاده از ظرفيت انبوه‌سازان در اجراي طرح مسكن مهر تصريح كرد: از ظرفيت تمام انبوه‌سازاني كه واجد شرايط براي مشاركت در ساخت مسكن مهر بوده‌اند، استفاده شده است.

غراوي در ادامه با بيان اينكه هيچ‌گونه محدوديتي از نظر تخصيص اعتبارات به بخش مسكن مهر وجود ندارد، گفت: تمام افرادي كه واجد شرايط هستند مي‌توانند از تسهيلات مسكن مهر برخوردار شوند.

وي با تأكيد بر لزوم پيش‌بيني تمام امكانات رفاهي و خدماتي در ساخت مسكن مهر، بيان داشت: بايد پروژه‌هاي خدماتي و رفاهي مانند مساجد، سالن‌هاي ورزشي، فضاي سبز و ... در ساخت واحدهاي مسكن مهر پيش‌بيني شود تا مشكلات بعدي گريبانگير شهروندان نشود.
معاون وزير مسكن و شهرسازي همچنين از برنامه اين معاونت براي اعتلاي معماري ايراني، اسلامي در سال جاري خبر داد.

غراوي يادآور شد: پيرو تأكيدات رهبر معظم انقلاب و رئيس جمهور، در تلاش هستيم با انجام سياست‌گذاري‌هاي خاص در شوراي عالي شهرسازي و معماري كشور، اقدام به برنامه‌ريزي براي اعتلاي معماري ايراني، اسلامي كنيم.

وي اضافه كرد: فرهنگ ايراني، اسلامي از جمله فرهنگ‌هاي بسيار غني در دنيا است كه بايد در راستاي اعتلاي هر چه بيشتر آن در كشور و استفاده از آن در شهرسازي امروز، اهتمام ويژه داشته باشيم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار