پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۰۵۵
۱۲ تير ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۵
0
قیمت طلا در بازار های جهانی در پایان معاملات روز پنجشنبه با کاهش حدود 40 دلاری خود به رقم 1205 دلار در هر اونس رسید.
به گزارش خبرنگار پول نیوز با افزایش یافتن نرخ یورو و گمانه زنی ها مبنی بر رشد اقتصادی در کشورهای اروپایی ، بهای طلا در بازار های جهانی کاهش یافت و قیمت این فلز را به رقم 1205 دلار در هر اونس رساند .

بر این اساس با قدرت گرفتن یورو در بازار های جهانی ، میل به سرمایه گذاری در بازار طلا کاهش یافت و قیمت این فلز در روز گذشته به 1205 دلار در هر اونس رسید.

همچنین در این رابطه دنیای اقتصاد نوشت :  بازار‌های جهانی در دو روز گذشته از یک سو از اعلام برخی آمارهای اقتصادی چین تاثیر پذیرفته‌اند و از سوی دیگر در انتظار آمار بیکاری در آمریکا نشسته‌اند. چین روز‌های قبل از اعمال مالیات‌های بیشتر بر صادرات فلزات برای ذخیره‌سازی آنها خبر داده بود. انتظار برای نرخ رشد 7/8 درصدی اقتصادی در این کشور که مجددا 1/9 درصد اعلام شد، شوک به وجود آمده در بازار‌ها را تا حدودی فرونشاند تا جایی که قیمت نفت که تا 72 دلار پایین آمده بود، از 73 دلار بالا تر رفت و قیمت طلا نیز در این مسیر تا 1210 دلار تقویت شد. امروز نیز آمار اشتغال در آمریکا اعلام می‌شود که سرمایه‌گذاران بهبود اوضاع اقتصادی در جهان را به طور مستقیم از این گونه آمارها منتج می‌دانند.

نرخ برابری یورو در مقابل دلار آمریکا دیروز تا حد 25/1 نیز بالا رفت و پوند انگلیس نیز تا سطح 52/1 در مقابل دلار آمریکا تقویت شد.

با کاهش یافتن 40 دلاری طلا در بازار های جهانی هم اکنون بهای سکه در کشورمان بدین شرح است : هر قطعه سكه بهار آزادي طرح جديد با ارزش 303 هزار و 500 تومان، طرح قديم 312 هزار تومان، نيم سكه 153 هزار و 500 تومان و ربع سكه 76 هزار تومان در بازارهاي غير رسمي مبادله شدند.

احتمال تاثیر منفی کاهش قیمت طلا بر بازار سکه ایران در این هفته بسیار زیاد می باشد و انتظار می رود قیمت سکه را تا حد زیادی دچار نوسان کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار