پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۰۲۶
۱۲ تير ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۲
0
مدیرعامل صندوق تأمین اجتماعی گفت: افزایش 6 درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی توسط دولت تعیین شده و این افزایش برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بوده است.
به گزارش اکونیوز، "علی ذبیحی" با بیان این مطلب افزود: مجلس شورای اسلامی در تصویب بودجه سال 89 افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی را در اختیار دولت قرار داد و دولت نیز برابر دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌ها، افزایش حقوق بازنشستگان را ابلاغ می‌کند.

وی درباره نقش هیأت مدیره و هیأت امنای تأمین اجتماعی در افزایش حقوق بازنشستگان، افزود: هیأت مدیره و هیأت امنا و مدیریت اجرایی صندوق موظف هستند که قانون تصویب شده دولت را اجرایی کنند.

ذبیحی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش حقوق بازنشستگان به این صندوق ابلاغ شده است، اظهار داشت: هنوز رسماً افزایش حقوق بازنشستگان به صندوق تأمین اجتماعی ابلاغ نشده است.

وی با اشاره‌ به ماده 96 قانون تأمین اجتماعی، گفت: آئین‌نامه استخدامی و داخلی صندوق تأمین اجتماعی که در گذشته ملاک تعیین افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان بوده تأکید دارد که افزایش حقوق بازنشستگان هماهنگ با تورم هر ساله باشد؛ ولی در حال حاضر با توجه به مصوبه مجلس، دولت میزان افزایش حقوق بازنشستگان را تعیین می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار