پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۹۹۰
۱۲ تير ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۱
0
خروجي HDMI براي صاحبان نسل نوين نمايشگرها كه علاقه‌مند به تماشاي تصاوير با كيفيت بالا هستند اهميت زيادي دارد، اما چهار شركت الكترونيكي به دنبال همكاري‌هاي اخير خود موفق به توليد فناوري كابلي جديدي شده‌اند كه مي‌تواند جايگزين كابل‌هاي HDMI شود.
به گزارش پول نیوز به نقل از پي‌سي‌ورلد، اين فناوري كابلي جديد هم‌اكنون با نام HDBaseT شناخته مي‌شود و مي‌تواند سيگنال‌هاي صوتي و تصويري را از طريق كابل‌هاي اترنتي معمولي RJ-45 انتقال دهد.

براي ساخت اين كابل باكيفيت شركت‌ سامسونگ، مركز محصولات سرگرمي سوني، شركت ال‌جي و شركت Valens Semiconductor طي شش ماه گذشته همكاري‌هاي گسترده‌اي را با يكديگر انجام دادند.

كابل HDMI نخستين بار در سال 2003 ارايه شد و با افزايش محبوبيت ديسك‌هاي بلو-ري و گسترش گيرنده‌هاي تلويزيوني باكيفيت(HDTV)، اهميت آن‌ براي پخش تصاوير باكيفيت نزد كاربران بالا رفت. سيستم خروجي HDMI مزاياي فراواني براي كابل‌هاي صوتي و تصويري به همراه دارد و قادر است بدون هرگونه مشكل، تصاوير و فايل‌هاي صوتي را با بهترين كيفيت پخش كند.

يكي از مشكلات كنوني HDMI تاخير آن در ارسال سيگنال‌ها و محدوديت‌هاي مربوط به افزايش طول كابل است. اما كارشناسان چهار شركت ياد شده اعلام كردند كه اين مشكلات در كابل جديد HDBaseT برطرف شده است.

كابل HDBaseT قابليت پخش تصاوير ويديويي و فايل‌هاي صوتي با كيفيت فول HD و ارتباطات اينترنتي را دارد و به كاربر امكان مي‌دهد به صورت همزمان از چند كابل باكيفيت استفاده كند. با توجه به اينكه در حال حاضر تنها بايد از يك كابل HDMI با طول محدود در آن واحد استفاده كرد، مي‌توان كابل HDBaseT را به تعداد دلخواه و به طول 100 متر مورد استفاده قرار داد. اين سيستم قادر است كه در هر كابل 100 وات انرژي را انتقال دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار