پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کویت برای پروژه نیروگاه خورشیدی مناقصه برگزار می‌کندپول‌نیوز - کویت در راستای برنامه‌های این کشور برای تولید ۱۵ درصد از برق مورد نیاز از طریق انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۰، مناقصه‌ای برای ساخت نیروگاه خورشیدی دیب دیبا به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد کرد.

شکری عبدالعزیز المحروس، معاون مدیرعامل برنامه‌ریزی و فاینانس در شرکت ملی نفت کویت در مصاحبه با بلومبرگ اظهار کرد: کویت که پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت عضو اوپک است، به شرکت‌ها به منظور اعلام آمادگی حضور در این پروژه یک گیگاواتی تا هفت سپتامبر مهلت داده است. هزینه این پروژه حدود ۱.۲ میلیارد دلار خواهد بود. دیب دیبا نیمی از ظرفیت انرژی تجدیدپذیر برنامه‌ریزی شده در کویت را تولید خواهد کرد.

ساخت نیروگاه‌های خورشیدی بخشی از اقدامات دولت برای کمک به حفظ محیط زیست و سود بردن از تولید بالاتر پتروشیمی و محصولات پالایش شده است. کویت در ماه ژوئیه ۲.۷ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که کمتر از تولید عربستان سعودی، عراق، ایران و امارات متحده عربی بود.

به گفته المحروس، با آزادشدن منابع نفت خام و نفت کوره می‌توان آنها را فرآوری کرد و محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر داشت.

این نیروگاه به مساحت ۳۲ کیلومتر مربع که تا پایان سال ۲۰۲۰ در شمال غرب کویت باید تکمیل شود، در مصرف ۵.۲ میلیون بشکه نفت در سال صرفه‌جویی کرده و میزان آلایندگی کربن را ۱.۳ میلیون تن در سال کاهش می‌دهد.

کویت معمولا در طول تابستان و زمانی است که دمای هوا به بیش از ۵۰ درجه می‌رسد، حداکثر ۱۴ گیگاوات برق در روز مصرف می‌کند. صنعت نفت بزرگترین مصرف‌کننده برق در کویت بوده و قصد دارد ۱۵ درصد از انرژی خود را از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۰ تامین کند. کویت یک پالایشگاه به ظرفیت ۶۱۵ هزار بشکه در روز، یک کارخانه پتروشیمی و یک پایانه دریافت‌کننده گاز مایع طبیعی در منطقه الزور در ساحل خلیج فارس احداث می‌کند. این پالایشگاه نفت کوره حاوی سلفور اندک برای استفاده در نیروگاه‌های برق تولید خواهد کرد.

کویت همچنین پالایشگاه‌های کنونی خود را که به پروژه سوخت‌های پاک معروف است، ارتقا می‌دهد که به این کشور امکان می‌دهد محصولات بیشتری صادر کند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.