پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۹۰۲
۰۹ تير ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۳
0
رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي گفت: نظارت بازرگاني با اجراي طرح نظام‌مند كردن يارانه‌ها بر بخش خصوصي و عمومي نه تنها كم نمي‌شود بلكه تشديد مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، نادر ميرشكار عصر امروز در نشست خبري با بيان اينكه هنوز دستورالعمل اجرايي حذف يارانه‌ نان و آرد ابلاغ نشده است، افزود: با اجراي اين طرح ضايعات كاهش مي‌يابد و با حداقل هزينه شاهد توليد انبوه خواهيم بود.

وي از فعاليت 12 نانوايي آزادپز در مركز استان خبر داد و تصريح كرد: وزارت بازرگاني با اجراي طرح يارانه‌ها نسبت به وضعيت و قيمت‌ها حساس مي‌شود و به شدت با احتكار و تخلفات احتمالي برخورد مي‌كند.

رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي گفت: با رصد قيمت بازار واحدهاي توليدي استان را شناسايي و قيمت تمام شده آنها را رصد مي‌كنيم و بسته پيشنهادي يارانه‌ها شامل 13 قلم اساسي است.

ميرشكار بحث دوم را نرخ‌گذاري گروه خدماتي و گروه سوم را شامل بخش كشاورزي و صنعت خواند و يادآور شد: 24 مورد در بخش نرخ‌گذاري خدمات و 15 مورد كالا در گروه كشاورزي و خدمات زيرپوشش بسته بازرگاني هستند.

وي از افزايش 120 درصدي كشف كالاهاي قاچاق شامل سيگار و كبريت طي بازرسي از انبارها در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سازمان بازرگاني با هرگونه تخلف صنفي عمومي و خصوصي برخورد مي‌كند.

رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي در مورد يارانه شير نيز گفت: هنوز هيچ يارانه‌اي از شير حذف نشده است و آنچه در بازار ديده مي‌شود اين است كه صف‌ها با افزايش ميزان شير توزيعي از بين رفته است.

ميرشكار توزيع شير در فصل بهار را بيشتر از بقيه فصل‌هاي سال خواند و افزود: 50 درصد آن در شبكه توزيع مي‌شود و بقيه در ساير مواد لبني و ديگر استان‌ها صرف مي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار