پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۸۴۳
۰۹ تير ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۴
0
مدير كارخانه چاپ اسكناس بانك مركزي ضرايب امنيتي به كارگرفته شده در اسكناس‌هاي ايراني را مطابق استاندارهاي بين‌المللي دانست و گفت: هيچ ضعفي در اين باره در كشور وجود ندارد.
عباسي در گفت‌وگو با فارس درخصوص زمان ورود اسكناس‌هاي جديد و درشت‌تر (50 و 100هزار توماني) به بازار، اظهارداشت: در حال حاضر تاريخ خاصي براي اسكناس‌هاي جديد در نظر گرفته نشده و مشخص نيست بانك مركزي چه زماني اين برنامه را به مرحله اجرا برساند.

خبرنگار فارس از عباسي پرسيد: با توجه به بالا بودن ميزان چاپ اسكناس در ايران، ضريب امنيت اسكناس‌ها در كشور را در مقايسه با ساير كشورها چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

عباسي گفت: استانداردهاي بانك‌هاي مركزي اروپا درخصوص چاپ اسكناس در كشور نيز اعمال مي‌شود؛ اين استانداردها تعريف شده هستند و اجماع جهاني در اين زمينه به وجود آمده است.
مدير كارخانه چاپ اسكناس ادامه داد: بانك مركزي ايران ويژگي‌هاي امنيتي را در سه سطح در نظر گرفته است كه سطح اول براي عامه مردم، سطح دوم براي مسئولان بانكي و در سطح بعدي ويژگي‌هاي امنيتي به‌گونه‌اي است كه توسط بانك مركزي قابل مشاهده است.

به گفته عباسي،‌ ضريب امنيتي اسكناس در ايران برابر با ضريب امنيت اسكناس در سوئيس است.
مدير كارخانه چاپ اسكناس بانك مركزي گفت: پاره‌اي از ضرايب در كاغذ و پاره‌اي ديگر در چاپ اسكناس لحاظ مي‌شود و اين ضرايب طبق استانداردهاي جهاني است و بنده تاكيد مي‌كنم كه هيچ ضعفي در اين باره در كشور وجود ندارد.

وي در مورد امكان توليد كاغذ اسكناس توسط اين كارخانه براي كشورهاي همسايه، تصريح كرد: در حال حاضر ظرفيت اسمي كارخانه 2 هزار و 500 تن است كه انواع كاغذ را دارد و كليه نيازمنديهاي بانك مركزي تأمين مي‌شود و سفارش‌هاي خارجي براي كشورهايي از جمله روسيه براي تهيه كاغذ پاسپورت داشته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار