معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر :
کد خبر: ۲۳۷۶۰
۰۸ تير ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۷
0
دستگاه ذخیره ساز سرما از جمله طرح های جدید برای کاهش مصرف انرژی است که هم اکنون در حال گذراندن مراحل مختلف آزمایش است.
پول نیوز -  دستگاه ذخیره ساز سرما از جمله طرح های جدید برای کاهش مصرف انرژی است که هم اکنون در حال گذراندن مراحل مختلف آزمایش است.
   
 به گزارش پول نیوز معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از مراحل پایانی ساخت سامانه ذخیره ساز سرما در داخل کشور خبر داد.

مهندس "غلامرضا خوش خلق"  افزود: دستگاه ذخیره ساز سرما از جمله طرح های جدید برای کاهش مصرف انرژی است که هم اکنون در حال گذراندن مراحل مختلف آزمایش است.

به گفته وی، دستگاه ذخیره ساز سرما که با همکاری پژوهشگاه نیرو در حال ساخت است، در مقایسه با مشابه خارجی از نظر کیفی دارای برتری هایی است که در صورت موفقیت در پشت سر گذاشتن آزمایش های مختلف، با کمک متخصصان داخلی و با امکانات داخل به تولید انبوه می رسد.

وی پروسه کاری دستگاه ذخیره ساز سرما را تولید و ذخیره سازی سرما و مصرف آن در زمان و مکان دیگری که نیاز به سرما برای تعدیل هوای گرم وجود دارد، عنوان کرد و ادامه داد: این دستگاه در مجتمع های بزرگ اعم از تجاری، اداری و مسکونی که به سامانه سرمایشی نیاز دارند، کمک می کند تا در ساعت های پایانی شب که مصرف برق کم است، بر اساس پروسه کاری یخ و یا بخار سرد فعال شود و پس از تولید سرما آن را در خود ذخیره کند و در پیک بار روز که هوا گرم بوده و نیاز به استفاده از کولر یا سامانه های سرمایشی است، از سرمای این دستگاه استفاده شود.

وی تصریح کرد: به این ترتیب با استفاده از این سامانه ضمن استفاده از سرمای موجود، در مصرف برق نیز به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود.

وی در خصوص شیوه کار سامانه ذخیره سرما، گفت: همانطور که سلول های خورشیدی، انرژی خورشید را به برق تبدیل و در باطری ذخیره می کنند تا در زمان مورد نیاز بتوان از آن استفاده کرد، این سامانه نیز در ساعت های پایانی شب تا صبح که بیشتر واحدهای تولیدی تجاری و مسکونی و کارخانه ها در حال استراحت به سر می برند و میزان مصرف برق کشور کم است، با تمام توان به تولید سرما می پردازد و سرمای تولیدی را در خود ذخیره می کند و این امکان را فراهم می کند تا در شرایط مورد نیاز، با کمترین میزان مصرف برق سرما را به مکان هایی که نیاز است هدایت کرده و بیشترین بهره وری را از انرژی سرمایشی داسته باشیم.

وی ساخت دستگاه ذخیره ساز سرما را در مراحل نهایی اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد: در چند ماه آینده این سامانه در کشور به تولید انبوه برسد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر معتقد است می توان در قالب جشنواره های دانشجویی طرح های کاهنده مصرف انرژی را به مسابقه گذاشت و طرح های برتر را انتخاب و تا رسیدن به نتیجه قطعی و تولید انبوه حمایت کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: