پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۷۳۴
۰۸ تير ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۰
0
رييس صندوق بين المللي پول از بيانيه پاياني رهبران گروه بيست براي حفظ روند رشد و رونق اقتصادي جهان و دستيابي به رشد اقتصادي متوازن و باثبات استقبال كرد .
به گزارش خبرگزاري فارس دومينيك استراس كان تاكيد كرد ، بيانيه گروه بيست راهكارهاي مناسبي براي افزايش رشد اقتصادي، ارتقاي سطح اشتغال زايي ارائه كرده است . من به عنوان رييس صندوق بين المللي پول از اين بيانيه و راهكارهاي ارائه شده در آن استقبال مي كنم .

رهبران گروه بيست در نشست تورنتو بر سر اجرايي شدن و تكميل توافقات نشست سئول موافقت كردند .

وي افزود ، بر اساس تجزيه و تحليل دقيق آماري صندوق بين المللي پول ، با اجرا شدن پيشنهادات ارائه شده در نشست گروه بيست رشد اقتصادي جهان در ميان مدت 5/2 درصد افزايش خواهد يافت و دهها ميليون فرصت شغلي جديد ايجاد خواهد شد و ميليونها نفر نيز از فقر اقتصادي رهايي خواهند يافت .

وي تصريح كرد ، لازمه دستيابي به رشد اقتصادي پايدار و با ثبات ، كاهش نرخ بيكاري و كاهش بدهي و كسري بودجه است .

در بيانيه پاياني رهبران گروه بيست بر سه نكته اساسي تاكيد شده است . نخست تاكيد بر لزوم اجراي اصلاحات ساختاري در نظام مالي بين المللي، دوم اينكه كشورهايي كه با مازاد تراز تجاري مواجه هستند بايد به جاي وابستگي به صادرات به تقاضاي داخلي بازارهاي خود توجه كنند و سومين نكته نيز لزوم اجراي اصلاحات اساسي در بازار كار و كالا در اقتصاد هاي توسعه يافته و در حال توسعه است .

كان تاكيد كرد: تنها با اجرايي شدن اين راهكارها مي توان نسبت به رشد و رونق باثبات و پايدار اقتصاد جهاني خوش بين بود .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار