پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۷۱۸۲
۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
0
بالا گرفتن دوباره تب تبدیل ریال به تومانپول‌نیوز- هفدهم آذرماه سال گذشته هیئت دولت در جریان بررسی لوایح اصلاح قانون پولی و بانکی، با تغییر واحد پول از ریال به تومان موافقت کرد.

دیروز نیز هیئت دولت به بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی دولت درباره جزئیات این لوایح پرداخت؛ جایی که به مصوبات پیشین نیز اشاره شده بود. اگرچه این موضوع در برخی رسانه ها و فضای مجازی به تغییر واحد پول ملی تعبیر شد، واقعیت این است که اتفاق جدیدی نیفتاده و باید منتظر ارسال این مصوبه به مجلس و تصویب آن بود.

در این باره یک مقام مسئول در بانک مرکزی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: تغییر واحد پول ملی، نیازمند مصوبه مجلس است و آنچه در دولت مصوب شده، چیز جدیدی نیست.گفتنی است دولت هنوز زمانی برای ارسال این لوایح به مجلس اعلام نکرده است. در همین باره، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دیروز در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: مجلس به دلیل تاخیر دولت در ارائه لوایح بانکی، موضوع اصلاح نظام بانکی را در قالب طرح بانکداری پیگیری کرده است.

وی درباره پول ملی هم گفت: با این که حذف یک صفر از پول ملی کارهای محاسباتی را تسهیل می کند، پیشنهاد این است که حذف 4 صفر در دستور کار قرار گیرد.منبع:خراسان
برچسب ها: ریال ، تومان ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار