پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۶۹۱
۰۷ تير ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۶
0
بلايا و حوادث غيرمترقبه و طبيعي 1960 سال، بيماري‌هاي قلبي و عروقي 5/749 سال و سرطان‌ها 1/465 سال از عمر افراد 15 تا 49 ساله را در يك جامعه آماري صدهزار نفره گرفته است

اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس بيشترين ميزان عمر از دست رفته گروه سني 15 تا 49 ساله كشور را مربوط به بلايا و حوادث غيرمترقبه، بيماري‌هاي قلبي و عروقي و سرطان‌ها اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري ايلنا، به نقل از «وب‌دا» مطالعه سيماي مرگ و مير در 23 استان كشور بين گروه سني 15 تا 49 ساله نشان مي‌دهد در محاسبه ميزان عمر از دست رفته در صدهزار نفر از اين گروه سني بلايا و حوادث غيرمترقبه و طبيعي، بيماري‌هاي قلبي و عروقي و سرطان‌ها بيشترين مرگ و ميرها را به خود اختصاص داده و در نمودار ميزان عمر از دست رفته افراد كه به سال سنجيده مي‌شوند، در صدر قرار دارند.

بنابراين گزارش بلايا و حوادث غيرمترقبه و طبيعي 1960 سال، بيماري‌هاي قلبي و عروقي 5/749 سال و سرطان‌ها 1/465 سال از عمر افراد 15 تا 49 ساله را در يك جامعه آماري صدهزار نفره گرفته است.

اين گزارش حاكيست ميزان عمر از دست رفته افراد در ساير بيماري‌ها به اين شرح است:

بيماري‌هاي رواني و اختلالات رفتاري 2/158 سال، بيماري‌هاي دستگاه تنفسي 110 سال، بيماري‌هاي دستگاه گوارش 8/84 سال، بيماري‌هاي دستگاه عصبي مركزي 9/81 سال و بيماري‌هاي عفوني و انگلي 5/68 سال.

در ادامه اين گزارش از بيماري‌هاي تغذيه، غدد و متابوليك، بيماري‌هاي خون و دستگاه خونساز، بيماري‌هاي دستگاه ادراري، عوارض حاملگي و زايمان، علل ناشي از بيماري‌هاي جلد و زيرجلد، بيماري‌هاي اسكلتي و عضلاني و ناهنجاري‌هاي مادرزادي و كروموزومي به عنوان بيماري‌هاي ديگري كه در كاهش ميزان سال‌هاي عمر از دست رفته افراد 15 تا 49 سال تأثير داشته‌اند، نام برده شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار