کد خبر: ۲۳۶۹۱
۰۷ تير ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۶
0
بلايا و حوادث غيرمترقبه و طبيعي 1960 سال، بيماري‌هاي قلبي و عروقي 5/749 سال و سرطان‌ها 1/465 سال از عمر افراد 15 تا 49 ساله را در يك جامعه آماري صدهزار نفره گرفته است

اداره سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس بيشترين ميزان عمر از دست رفته گروه سني 15 تا 49 ساله كشور را مربوط به بلايا و حوادث غيرمترقبه، بيماري‌هاي قلبي و عروقي و سرطان‌ها اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري ايلنا، به نقل از «وب‌دا» مطالعه سيماي مرگ و مير در 23 استان كشور بين گروه سني 15 تا 49 ساله نشان مي‌دهد در محاسبه ميزان عمر از دست رفته در صدهزار نفر از اين گروه سني بلايا و حوادث غيرمترقبه و طبيعي، بيماري‌هاي قلبي و عروقي و سرطان‌ها بيشترين مرگ و ميرها را به خود اختصاص داده و در نمودار ميزان عمر از دست رفته افراد كه به سال سنجيده مي‌شوند، در صدر قرار دارند.

بنابراين گزارش بلايا و حوادث غيرمترقبه و طبيعي 1960 سال، بيماري‌هاي قلبي و عروقي 5/749 سال و سرطان‌ها 1/465 سال از عمر افراد 15 تا 49 ساله را در يك جامعه آماري صدهزار نفره گرفته است.

اين گزارش حاكيست ميزان عمر از دست رفته افراد در ساير بيماري‌ها به اين شرح است:

بيماري‌هاي رواني و اختلالات رفتاري 2/158 سال، بيماري‌هاي دستگاه تنفسي 110 سال، بيماري‌هاي دستگاه گوارش 8/84 سال، بيماري‌هاي دستگاه عصبي مركزي 9/81 سال و بيماري‌هاي عفوني و انگلي 5/68 سال.

در ادامه اين گزارش از بيماري‌هاي تغذيه، غدد و متابوليك، بيماري‌هاي خون و دستگاه خونساز، بيماري‌هاي دستگاه ادراري، عوارض حاملگي و زايمان، علل ناشي از بيماري‌هاي جلد و زيرجلد، بيماري‌هاي اسكلتي و عضلاني و ناهنجاري‌هاي مادرزادي و كروموزومي به عنوان بيماري‌هاي ديگري كه در كاهش ميزان سال‌هاي عمر از دست رفته افراد 15 تا 49 سال تأثير داشته‌اند، نام برده شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: