پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۶۶۵
۰۷ تير ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۸
0
وزير صنايع و معادن گفت: با تدابير اتخاذ شده، واردات خودرو با ميزان صادرات آن برابر شده است.
علي اکبر محرابيان در جريان آغاز عمليات اجرايي دو واحد صنعتي در منطقه کليبر، برنامه اين وزارتخانه را ارتقا کمي و کيفي دربخش خدمات، توليد قطعات و خودرو عنوان کرد.

وي يکي از سياستهاي راهبردي وزارت صنايع در بخش توليد خودروهاي داخلي را رقابت با صنايع خودروسازي ساير کشورهاي مطرح عنوان کرد و گفت: براي تحقق اين امر و نظارت جدي بر توليدات داخلي، سه آئين نامه مرتبط با اين امر براي ارتقا کمي و کيفي با بهره گيري از نظرات کارشناسان اين صنعت تدوين و به شرکتهاي خودروسازي ابلاغ شده است.

محرابيان اظهار اميدواري کرد تا پايان سالجاري شاهد اجرايي شدن اين آئين نامه ها و ارتقاي مطلوب در کيفيت و کميت صنعت خودرو باشيم.

وي درخصوص طرح نفلين سنيت کليبر نيز گفت: اين پروژه که در سال 85 به بهره برداري رسيده بود به جهت عدم مطالعات لازم و نقص درامکانات و ضعف در طراحي با مشکل مواجه شده که براي بهره برداري بهينه از اين کارخانه مأموريتهاي لازم به کارشناسان خبره و مجموعه متخصصين واگذار مي شود که برنامه ريزي لازم را درجهت تسريع فعاليت مجدد اين پروژه اقدام لازم معمول دارند.

وي گفت: در جهت صرفه جويي در نقل و انتقال مواد و کاهش هزينه ها برنامه اين وزارتخانه ترغيب بخش خصوصي در جهت ايجاد صنايع پائين دستي از مواد اوليه موجود در منطقه مي باشد.

وزير صنايع يادآورشد: با بهره برداري از صنايع پائين دستي کارخانه نفلين سنيت ضمن فراهم شدن اشتغال پايدار در منطقه از انتقال مواد اوليه نيز به ساير مناطق جلوگيري مي شود.

محرابيان گفت: با هماهنگيهاي انجام شده سرمايه گذاراني که در اين حوزه فعاليت دارند با اعطاي تسهيلات ويژه در جهت احداث صنايع پائين دستي دراين منطقه حمايت مي شوند.

محرابيان اعلام کرد: با توافق انجام شده و هماهنگي بعمل آمده يکي از شرکت هاي سرمايه گذاري وابسته به وزارت صنايع و معادن در راه اندازي و ايجاد تله کابين در شهرستان کليبر به جهت توجيه اقتصادي و استقبال گردشگران از اين پروژه مشارکت مي کند.

وي همچنين از آغازعمليات مطالعاتي اجراي طرحهاي معدني براي توسعه منطقه کليبر خبر داد و افزود: بايد در بحث سرمايه گذاري صنعت طوري برنامه ريزي کنيم که در ايجاد طرحهاي توليدي و صنعتي به پتانسيل هاي خدادادي در ساير بخشها لطمه نزند و سرمايه گذاريها، متناسب با نيازهاي منطقه صورت پذيرد.

ارسلان فتحي پور، رييس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي نيز در آئين کلنگ زني اين طرحها با اشاره به اينکه شهرستان کليبر يکي از مناطق مستعد در بخش معدن، کشاورزي و گردشگري مي باشد، عنايت ويژه دولت خدمتگذار در راستاي سياستهاي محروميت زدايي از مناطق محروم و اختصاص اعتبارات ويژه در بخش زيرساختها را خواستارشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار