پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۶۵۲
۰۷ تير ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۸
0
وزير بازرگاني به بيان دلايل عدم راه اندازي بانك اصناف پرداخت و گفت: در حال پيگيري و فراهم ساختن بسترهاي لازم براي صدور مجوز از طرف بانك مركزي هستيم.
مهدي غضنفري در گفت و گو با فارس گفت: در رابطه با سرمايه اوليه بانك اصناف مشكلاتي بوجود آمده بود و اين امر موجب تاخير در راه اندازي اين بانك شده است.
وي افزود: در همين رابطه كارگروهي متشكل از وزارت بازرگاني، شوراي اصناف كشور و دستگاه هاي ذيربط تشكيل شده است كه در حال پيگيري و فراهم ساختن بسترهاي لازم براي صدور مجوز از طرف بانك مركزي هستند.

نوده فراهاني رئيس شوراي اصناف در هشتم آذر ماه سال گذشته با خوشحالي و بيان اينكه مجوز بانك اصناف را دريافت كرده ايم، به فارس گفت: " سرمايه اوليه بانك اصناف 200 ميليارد تومان است و ما در اين زمينه هيچ مشكلي نداريم، ضمن اينكه از وزارت بازرگاني درخواست كرده ايم تا يك حساب جاري براي بانك اصناف داشته باشيم. "

حسن رادمرد رئيس مركز اصناف و بازرگانان وزارت بازرگاني نيز در 17 آذرماه سال 88 به فارس اعلام كرده بود مجوز افتتاح حساب جاري براي بانك اصناف دريافت شده و براي ابلاغ آن براي سراسر كشور اقدامات لازم در حال پيگيري است.

همچنين وي معتقد بود: براي راه اندازي بانك اصناف بايد حداقل سرمايه 200 ميليارد تومان وجود داشته باشد لذا با توجه به جمعيت اصناف كشور فكر مي كنيم اگر هر واحد صنفي بين 100 تا 150 هزار تومان به اين حساب واريز كند اين مبلغ تامين شود. اما پس از اين اظهار نظر بهروز زارع مدير نظارت بر بازار اوليه سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام كرد، اقدام بانك اصناف براي اعلام شماره حساب و تامين سرمايه اوليه 200 ميليارد توماني از صنوف كشور بدون اخذ مجوز از سازمان بورس غير قانوني است و براساس قوانين و آيين نامه هاي موجود، هر نوع پذيره نويسي از سوي هر نهادي بايد با اخذ مجوز از سازمان بورس باشد .

رادمرد در واكنش به اظهارت بهروز زارع به فارس گفته بود: " ما در جريان اين قضيه نبوديم اما در اولين فرصت نسبت به اخذ مجوز لازم از سازمان بورس اقدام خواهيم كرد. "

رئيس شوراي اصناف مي گويد: " از گروه كارشناسي دعوت كرده ايم تا موانع تامين سرمايه اوليه بانك اصناف را بررسي كنند تا بتوانيم هر چه سريعتر اين بانك را راه اندازي كنيم. "
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار