پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۶۳۲
۰۷ تير ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۲
0
مديركل صنايع ماشين سازي و نيرو محركه وزارت صنايع گفت: افزايش سهم قطعات داخلي در توليد تندر90 به معني كاهش كيفيت اين خودرو نيست.
 
محسن صالحي نيا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در طرح ارتقاي كيفيت خودروها شرايطي مشخص شده كه تضمين كننده كيفيت قطعات مورد استفاده در توليد خودرو و همچنين شبكه خدمات پس از فروش است.

وي تأكيد كرد: عدم حضور رنو پارس در تأمين قطعه تندر90 به معني كاهش كيفيت اين خودرو نيست.
صالحي‌نيا در پاسخ به اين سؤال كه با توجه به اينكه طرح ارتقاء كيفيت خودروها به تازگي تدوين شده و هنوز كيفيت قطعات داخلي در حد مطلوبي قرار نگرفته است، در چنين شرايطي آيا كمرنگ شدن نقش رنو پارس در توليد تندر زود هنگام نيست؟ گفت: اين مسئله در يك طرح جامع ديده شده و از زواياي مختلف از جمله نحوه تأمين قطعه، كيفيت، قيمت، عمق ساخت داخل و تمركز توليد مورد بررسي قرار گرفته است.

وي با اشاره به اينكه در طرح مربوط به توليد تندر90 زمان‌بندي مبني بر دستيابي به سطوح كيفي مختلف مشخص نشده است، گفت: تاكنون خودرو سازان و قطعه‌سازان در زمينه داخلي‌سازي تندر90 اقداماتي را انجام داده‌اند به طوري كه ميزان ساخت داخل اين خودرو از رقم 54 درصد به سمت 60 درصد در حال حركت است.

صالحي‌نيا ادامه داد: خودروسازان بر اساس برنامه‌ها، ظرفيت و امكانات ايجاد شده براي توسعه توليد تندر90 طبق يك برنامه زمان‌بندي شده عمل خواهند كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار