پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۶۲۷
۰۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۰
0
به گزارش مهر وی خاطرنشان کرد: افزون بر نصب وسایل مدرن ورزشی مشاوره های ورزشی، تغذیه و روانشناسی توسط متخصصان ذیصلاح به شهروندان ارائه می شود.
   
حمیدرضا بتو با بیان اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده چند میلیون ایرانی دچار اضافه وزن و چاقی هستند افزود: با مشارکت نهادهای پزشکی و علمی مبارزه با چاقی به منظور ارتقای ضریب سلامت شهروندان در راس برنامه های سلامت مدیریت شهری قرار گرفته و به زودی نخستین باشگاه چاقی در سرای محله اوین گشایش یافته و به تدریج در سایر سراهای محلات منطقه یک تهران نیز راه اندازی می شود.

به گزارش مهر وی خاطرنشان کرد: افزون بر نصب وسایل مدرن ورزشی مشاوره های ورزشی، تغذیه و روانشناسی توسط متخصصان ذیصلاح به شهروندان ارائه می شود.

بتو با اظهار این مطلب که پیشگری از چاقی تنها با رعایت یک شیوه زندگی و تغدیه سالم با مقدار کالری وفعالیت بدنی مناسب امکان پذیر است، گفت: چاقی افزون بر ایجاد ظاهری نا مناسب برای فرد سبب ابتلا به انواع بیماریها از جمله قند و چربی خون، پر فشاری خون، مشکلات ناباروری و... می شود.

بتو افزود: چاقی همچنین موجب کاهش فعالیت های اجتماعی و تشدید روحیه عدم مشارکت در فعالیتهای اجتماعی شده و به مرور به حذف فرد در عرصه های اجتماعی و افزایش هزینه های زندگی می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران تصریح کرد: بررسی وضعیت جهانی ایران از نظر چاقی نشان می دهد میزان چاقی به نسبت جمعیت در اروپا 17 درصد و در خاورمیانه 15 درصد است در حالی که کشور ایران با 30 درصد جمعیت دارای اضافه وزن و چاقی، وضعیت نامناسبی از این لحاظ دارد.

وی گفت: نتیجه مطالعات میدانی کارشناسان نشان می دهد خانواده های تهرانی زمان و هزینه سنگینی به منظور حذف چاقی و رسیدن به یک وزن متعادل صرف می کنند، از اینرو مدیریت شهری در راستای ارتقای سطح سلامت شهروندان و کمک به حفظ توان مالی آنها توسعه و گسترش ورزشی را مد نظر قرارداده و بزودی نخستین باشگاه چاقی در شمال تهران گشایش می یابد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار