پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۶۱۷
۰۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۹
0
شبكه بي‌بي‌سي در گزارشي از كويت اعلام كرد كه امواج بحران اقتصادي به كويت رسيده و در آستانه در نورديدن اقتصاد ديگر كشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس است.
به گزارش فارس به نقل از شبكه بي‌بي‌سي، امواج بحران اقتصادي جهاني به پس از دبي به كويت يكي ديگر از كشورهاي حاشيه خليج فارس وارد شد.

بي بي سي در گزارشي از كويت با اشاره به قرار گرفتن كشورهاي حاشيه خليج فارس در آستانه بحران مالي، تاكيد كرد كه شركت‌هاي كويتي در شرف ورشكستگي قرار گرفته‌اند.

اين شبكه با اشاره به تقلاي شركت هاي كويتي پس از سقوط شديد شاخص‌هاي بورس در اين كشور، تاكيد كرد كه تئوريسين‌هاي اقتصادي كويت برخلاف كشورهاي اروپايي و ژاپن همسو با آمريكا سياست‌هايي انبساطي را براي خروج از اين بحران در نظر گرفته‌اند.

بي‌بي‌سي با اشاره به سقوط 70 درصدي سهام بازارهاي بورس كويت، نسبت به سرايت اين بحران به ديگر كشورهاي حاشيه خليج فارس هشدار داد.

اين شبكه در ادامه از طرح حمايتي دولت از شركت‌ها براي خروج از بحران خبر داد و افزود: اقتصاد كويت و ديگر كشورهاي حاشيه خليج فارس به شدت از اين بحران تاثير خواهند پذيرفت، چراكه به اقتصاد تك محصولي وابسته هستند.

در انتهاي اين گزارش "صفاء عبدالرحمن الهاشم " كارشناس مسائل اقتصادي در گفت‌وگو با شبكه بي‌بي‌سي ابراز داشت كه بحران مالي تنها به كويت محدود نخواهد شد و ديگر كشورهاي حاشيه خليج(فارس) را نيز دربر خواهد گرفت.

وي در پايان تصريح كرد: من آدم بدبيني نيستم ولي در وضعيت كنوني اينده روشني نمي‌توان متصور بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار