پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۶۰۴
۰۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۰
0
رقابت پنج گروه براي خريداري سهام بلوكي ايران‌خودرو و سايپا وارد پنجمين روز شد.

علي صحرايي  در گفت‌وگو با ايسنا، درباره آخرين وضعيت معامله سهام ايران‌خودرو و سايپا گفت: امروز در جريان رقابت قيمت سهام ايران‌خودرو به 3635 ريال و قيمت سهام سايپا به 3283 ريال رسيد و به دليل پايان زمان معاملات ادامه رقابت به فردا موكول شد.

صحرايي افزود: در جريان چهارمين روز رقابت مجموعا پنج گروه براي تصاحب اين سهم با هم به رقابت پرداختند كه سه گروه براي ايران‌خودرو و دو گروه نيز براي خريداري سايپا به افزايش قيمت سهم اقدام كردند.

 در حالي ماراتن رقابت براي خريداري بلوك ايران‌خودرو و سايپا و تصاحب يك عضو هيات مديره در اين شركت‌ها از روز سه‌شنبه كليد خورده است كه در پايان معاملات هفته گذشته، سه خريدار براي بلوك سايپا و چهار خريدار براي بلوك ايران‌خودرو رقابت كردند كه در اين ميان قيمت بلوك ايران‌خودرو با رشد 131ريالي و قيمت بلوك سايپا با افزايش 51 ‌ريالي در مقايسه با اولين روز عرضه مواجه شد.

امروز و در چهارمين روز رقابت نيز قيمت هر سهم ايران‌خودرو به شدت افزايش يافت، به‌طوري كه رقابت‌كنندگان قيمت هر سهم اين شركت را از 3569 ريال به 3635 ريال رساندند. قيمت سهام سايپا نيز كه از 3239 ريال آغاز شده است، در پايان معاملات به 3283 ريال رسيد.

به اين ترتيب قيمت هر سهم ايران‌خودرو نسبت به روز چهارشنبه 66 ريال و قيمت هر سهم سايپا 44 ريال افزايش يافت.

در جريان رقابت براي خريداري سهام 18 درصدي ايران‌خودرو، هم‌چنان سرمايه‌گذاري ملي، كارگزاري بانك پارسيان و كارگزاري مفيد در حال رقابت با يكديگرند و به نظر مي‌رسد با افزايش قيمت رقباي ديگر از جمله كارگزاري بانك صادرات و راهنماي سرمايه‌گذاران از رقابت انصراف داده باشند.

گفته مي‌شود كارگزاري مفيد براي انجمن قطعه‌سازان و شركت قطعه‌سازي "كروز"، كارگزاري سرمايه‌گذاري ملي براي كنسرسيومي به رهبري سرمايه‌گذاري ملي و براي مجموعه بهمن و تأمين اجتماعي و كارگزاري بانك پارسيان نيز براي تعاوني كاركنان ايران‌خودرو به ثبت سفارش خريد اقدام مي‌كنند. براي خريد سهام سايپا نيز شرکت‌هاي کارگزاري عمران فارس و سرمايه‌گذاري ملي ايران براي خريداران با هم رقابت مي‌كنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار