پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۵۷۷
۰۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۶
0
عضو كميسيون تلفيق با بيان اينكه كليات برنامه پنجم فردا در كميسيون تلفيق راي گيري و بررسي 15 ماده اول برنامه آغاز مي‌شود، گفت: الگوي ايراني اسلامي در لايحه برنامه پنجم پياده نشده است.
جعفر قادري در گفت‌وگو با فارس: همانطور كه در گذشته مصوب شده بود بررسي 15 ماده اول برنامه پنجم از فردا در كميسيون تلفيق برنامه پنجم آغاز مي شود.

وي گفت: در ابتداي بررسي برنامه پنجم موافقين ومخالفين توضيحات خود را در خصوص كليات برنامه مطرح مي كنند و در ادامه پيشنهادات مركز پژوهش هاي مجلس و ديوان محاسبات و مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام و اتاق بازرگاني بررسي مي شود.

قادري تصريح كرد: در پايان بررسي كليات نماينده دولت نيز از برنامه دفاع خواهد كرد و در نهايت با راي گيري در كليات برنامه بررسي 15 ماده ابتدايي برنامه پنجم كه شامل مواد آموزشي، فرهنگي، فناوري و مدل ايراني واسلامي توسعه وپيشرفت است آغاز مي شود.

اين عضو كميسيون تلفيق ادامه داد: برنامه پنجم توسعه قرار بود براساس الگوي ايراني واسلامي تدوين شود، اما متاسفانه نتوانست نظرات نمايندگان و كارشناسان را به خود جلب كند.

قادري تصريح كرد: تدوين برنامه پنجم بر اساس الگوي ايراني واسلامي نيازمند كارشناسي دقيق تري بود كه دولت مي توانست با جمع آوري نظرات صاحبنظران و تجاربي كه در بعضي از موارد داشتيم برنامه اي به مراتب بهتر از اين را تدوين كند.

وي گفت: الگوي ايراني واسلامي بايد در تك تك مواد برنامه پنجم توسعه ديده شود اما متاسفانه اين گونه نيست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار