پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۵۵۳
۰۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۰
0
رئيس مركز نوسازي و بودجه وزارت كار با بيان اينكه يارانه اين وزارتخانه براي بنگا‌ه‌هاي زودبازده افزايش يافته است،‌ گفت: با افزايش سه برابري يارانه بنگاه‌ها، امسال 360 ميليارد تومان به اين موضوع اختصاص يافته است.
محمدرضا گلرو در گفت‌وگو با فارس، در مورد حمايت دولت و وزارت كار از بنگاه‌هاي زودبازده، اظهار داشت: دولت در بودجه سال‌جاري از طريق رديف 520000 براي حمايت و ارائه يارانه به بنگاه‌هاي زودبازده و مشكل‌دار معادل سه برابر بودجه سال گذشته اعتبار به وزارت كار اختصاص داده است.

وي ادامه داد: اين رديف اعتباري وزارت كار براي توسعه ايجاد مشاغل و حمايت از بنگاه‌ها است كه البته دستگاه‌هاي ديگر هم با ارائه طرح‌هاي اشتغال‌زا طبق روال گذشته مي‌توانند از اين رديف اعتبار استفاده كنند.

رئيس مركز نوسازي، تحول اداري و بودجه وزارت كار رديف اعتباري امسال بنگاه‌ها را 360 ميليارد تومان عنوان كرد و گفت: اكثر بنگاه‌هاي زودبازده‌اي كه ايجاد مي‌شوند در دوره مشاركت و راه‌اندازي، يارانه از سوي وزارت كار به عنوان ايجاد اشتغال دريافت مي‌كنند كه اين يارانه، بيشتر نقش سرمايه در گردش را براي واحد توليدي ايفا مي‌كند كه به عنوان بلاعوض به بنگاه پرداخت مي‌شود.

گلرو تصريح كرد: در صورت تخصيص به موقع اين اعتبار وزارت كار مي‌تواند از وجود بحران و مشكلات بسياري از واحدهاي اقتصادي زودبازده جلوگيري كند كه اين موضوع باعث تثبيت اشتغال كشور در راستاي صيانت از نيروي كار خواهد بود.

به گزارش فارس در پي انعكاس خبر گفت‌وگوي هفته گذشته يكي از مسئولان وزارت كار و امور اجتماعي با خبرگزاري فارس مبني بر ورشكستگي 300 هزار بنگاه‌ زودبازده در صورت عدم اختصاص يارانه و حمايت از اين بنگا‌ه‌ها و بيكاري بيش از 900 هزار كارگر، برخي نمايندگان مجلس با تذكر به دولت خواستار توجه جدي مسئولان دولت به اين مسئله شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار