پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۵۲۵
۰۳ تير ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۶
0
ایران و ترکیه موافقتنامه همکاری در عرصه کار و اموراجتماعی امضا کردند.
 واحد مرکزی خبر ،‌ وزیر کار و امور اجتماعی ایران در مراسم امضای این سند همکاری که در نوع خود نخستین سند همکاری بین وزارتخانه های کار دوکشور است ، گفت : جمهوری اسلامی ایران کشور دوست و برادر ترکیه است و دو کشور دارای روابط و تعلقات مشترک فراوانی هستند.

وی تصریح کرد: اراده جدی مسئولان جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با ترکیه در همه زمینه هاست.

شیخ الاسلامی ادامه داد ، ایران و ترکیه در زمینه علوم و فناوری به خصوص در سالهای اخیر به پیشرفتهای فراوان و در خور توجهی دست یافته اند و روابط نزدیک و حسن همجواری و فرهنگ ارزشمند عمیق این دو کشور در باورها و هنجارهای اجتماعی ما این زمینه را فراهم کرده تا ما در زمینه توسعه هرچه بیشتر روابط مان گام برداریم.

وزیر کار و امور اجتماعی همچنین گفت: امروزه برای توسعه و تقویت روابط با کشور ترکیه هیچ محدودیتی قائل نیستیم ، به خصوص در حوزه مربوط به کار و امور اجتماعی که زمینه های فعالیت گسترده ای را در پیش پای دوکشور باز کرده است.

وی افزود: می توانیم به عنوان بسترساز و حامی فعالیتهای دیگر در روابط دو جانبه در حوزه های اقتصادی، صنعتی، تجاری و حتی سیاسی باشیم.

شیخ الاسلامی ابراز امیدواری کرد، تجربه های خوب همکاری این وزارتخانه، الگو و نمونه مثال زدنی برای روابط سایر وزارتخانه های دوکشور باشد.

وزیر کار و امور اجتماعی ترکیه نیز با اشاره به این که دنیا در دوره اخیر با معضل جدی بیکاری روبه رو است، گفت: ترکیه نیز در این ارتباط هم با مشکل بیکاری و هم با مشکل ایمنی کار روبه رو است که برای مبارزه با این دو مشکل راهبردهای جدیدی را تدوین کرده است.

دینچر افزود: تغییر و تحولات چشمگیر در ساختار تامین اجتماعی و بیمه همگانی از مهمترین اصلاحات دولت فعلی است. می خواهیم در زمینه اشتغالزایی، افزایش امنیت شغلی، ایمنی در کار و کاریابی، توسعه سیاستهای راهبردی در این زمینه ها، افزایش توان و ظرفیت های کاری، مسائلی چون تامین اجتماعی و بخش سلامت، با کشور همسایه ایران به تبادل اطلاعات و تجربیات پرداخته و همکاریهای خود در زمینه آموزشی در این حوزه های مهم را که در ارتباط مستقیم با سعادت و رفاه بشری است افزایش دهیم.

وزیر کار ترکیه ابراز امیدواری کرد با امضای این سند همکاری مناسبات دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار