کد خبر: ۲۳۴۸۷۷
۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳
0
نمک خورد و نمکدان شکستپول‌نیوز-مهاجم جوان پرسپولیس که نتوانست درخواست این باشگاه را برای پرداخت مبلغ رضایتنامه اجرا کند، بر خلاف تعهدش در تمرین‌ها شرکت نکرد و همراه تیم هم به اردو نرفت.

ابتدای سه فصل قبل، زمانی که علی دایی سرمربی پرسپولیس بود، نام مهدی طارمی را برای انعقاد قرارداد در اختیار مدیران باشگاه قرار داد. در آن مقطع وقتی این بازیکن جوان و بی‌نام و نشان پا در باشگاه پرسپولیس گذاشت، شاید باورش نمی‌شد که همه چیز مهیا شده تا پیراهن باشگاه بزرگی چون پرسپولیس را بر تن کند. پیراهنی که خیلی‌ها آرزوی پوشیدنش را دارند تا محبوب هواداران میلیونی شوند.

طارمی به همراه وکیلش مقابل رحیمی که در آن مقطع مدیریت باشگاه را بر عهده داشت، نشست. رحیمی در اظهار نظری جالب خطاب به وکیل این بازیکن گفت، بازیکنی که آقای دایی برای انعقاد قرارداد معرفی کرده بودند کجاست؟ چرا با خودتان نیاوردید؟ وکیل طارمی هم در پاسخ گفت، همین جا کنار من است. مهدی طارمی فوتبالیستی که علی دایی خواهان انعقاد قرارداد با او بوده کنار من نشسته است.

دلیل این اتفاق این بود که در آن زمان طارمی نامی شناخته شده برای فوتبال ایران نبود. کسی این بازیکن را نمی‌شناخت که بداند چهره‌اش چگونه است اما باشگاه پرسپولیس با او قرارداد امضا کرد و این فرصت را در اختیار این مهاجم جوان قرار داد تا بتواند استعدادهای خود را به فوتبال ایران نشان دهد. در همان مقطع علی دایی کمتر از این بازیکن در ترکیبش استفاده می‌کرد اما پس از کنار رفتن او و آمدن حمید درخشان، به طارمی بازی رسید و در ادامه هم، دیدارهای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا سکوی پرتاب طارمی شد.

پس از آن دیگر این بازیکن خودش را هم در میان هواداران نمی‌شناخت. بازیکنی که تا یک سال قبل آرزوی پوشیدن پیراهن پرسپولیس را داشت، حالا محبوب هواداران میلیونی شده و معروفیت زیادی به دست آورده است.

با آمدن برانکو طارمی رسما به مهاجم فیکس پرسپولیس تبدیل شد. او که گل‌های زیادی در لیگ پانزدهم برای قرمزپوشان تهرانی به ثمر رساند، در نهایت نتوانست در این فصل جام قهرمانی را بالای سر ببرد اما با کسب عنوان آقای گلی به افتخارات خود اضافه کرد. افتخاراتی که باید بپذیریم همه به واسطه نام پرسپولیس برای این بازیکن به ثبت رسید.

اما پایان فصل و با اتمام قرارداد این مهاجم با باشگاه پرسپولیس، حرف و حدیث‌های زیادی پیرامون جدایی‌اش از این باشگاه مطرح شد. او در یک اقدام عجیب و غیر منتظره همراه با رامین رضاییان به ترکیه رفت و با یکی از باشگاه‌های این کشور قرارداد همکاری امضا کرد تا برای این تیم بازی کند. طارمی که با این کارش هواداران پرسپولیس را از خود رنجیده‌خاطر کرده بود، خیلی زود متوجه اشتباه خود شد و با وساطت برخی پیشکسوتان باشگاه از جمله علی پروین، به ایران بازگشت تا دوباره قرارداد جدیدی با باشگاه پرسپولیس به امضا برساند. در همان مقطع هواداران خشمگین پرسپولیس به خاطر پشیمانی این بازیکن، او را بخشیدند و حتی در نخستین تمرین تیم که طارمی حضور یافته بود، او را با شعارهای جالبی تشویق کردند تا نشان دهند که دلخوری خود را از مهاجم تیم‌شان فراموش کرده‌اند اما این هواداران نمی‌دانستند مهاجم بوشهری‌شان باز هم خودش را بزرگتر از تیم می‌بیند و باز هم همه را سرکار خواهد گذاشت.

در آن زمان که طارمی از باشگاه ترکیه‌ای به تهران آمد، اگر مدیران پرسپولیس و همین طور شخص برانکو ایوانکوویچ عذرخواهی این بازیکن را نمی‌پذیرفتند و قبول نمی‌کردند که به پرسپولیس برگردد شاید مجبور می‌شد فوتبالش را در همان باشگاه ریزه اسپور ترکیه ادامه دهد؛ باشگاهی که شرایط مناسبی نداشت و به احتمال زیاد طارمی باید در آنجا نیمکت‌نشینی را به تجربیات خود اضافه می‌کرد. اگر هم این اتفاق رخ می‌داد باید بپذیریم که شاید طارمی در ادامه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی، جایی هم در تیم ملی نداشت.

باشگاه پرسپولیس لطف بزرگی در حق این بازیکن کرد و پذیرفت که دوباره به پرسپولیس بازگردد اما با شرایط خاص؛ طارمی در همان مقطع قبول کرد که با پرسپولیس قرارداد دو ساله - بدون هیچ گونه قید و شرط و بند خاصی - امضا کند تا به تیم برگردد اما همین قرارداد، اکنون گریبانگیر او شده و اجازه نداد طارمی به راحتی از پرسپولیس جدا شود. طارمی که با پایان فصل، پیشنهاد یکی از باشگاه‌های یونانی را دریافت کرده بود به باشگاه پرسپولیس آمد و از مدیران باشگاه خواست رضایت‌نامه‌اش را بدهند اما در یک اقدام حرفه‌ای، علی‌اکبر طاهری اعلام کرد که اگر قرار است او زودتر از موعد با پرسپولیس قطع همکاری کند، باید مبلغی به عنوان حق ترانسفر به این باشگاه بدهد. بر اساس قوانین، باشگاه پرسپولیس همان مقطع هم می‌توانست قبول نکند که طارمی ۱۴ روز در تمرین‌ها شرکت نکند و به مذاکره بپردازد اما به خاطر پیشرفت بیش‌تر این فوتبالیست، علی‌اکبر طاهری با هماهنگی برانکو به طارمی اجازه داد که به مدت ۱۴ روز در تمرین‌ها شرکت نکند و با باشگاه‌های مد نظر خود به مذاکره بپردازد. با اتمام این مهلت، طارمی باز هم نتوانست مبلغ درخواستی باشگاه را برای صدور رضایتنامه فراهم کند و بنابراین  باید در تمرین‌ها حاضر می‌شد اما این کار را نکرد.

حالا شنیده شده مهدی طارمی بر درخواست خود پافشاری کرده و عنوان می‌کند که نمی‌خواهد در تمرین‌های پرسپولیس شرکت کند. او در پیغامی که به مدیران باشگاه فرستاده اعلام کرده می‌خواهد فوتبالش را در اروپا ادامه دهد اما نکته حائز اهمیت و قابل تامل این است که این بازیکن که با نام پرسپولیس به بزرگی رسید چرا این روزها خودش را بزرگتر از باشگاه می‌داند و برای همه مجموعه این باشگاه به ویژه هواداران این تیم ناز می‌کند و به تمرین نمی‌رود. آیا طارمی نمی‌داند که چقدر این باشگاه در حق او و برای بزرگ‌شدنش تاثیر داشته است؟ آیا نمی‌داند که هواداران، چقدر او را روی سکوها تشویق کردند تا بیشتر روحیه بگیرد؟ این هواداران درست زمانی که در دیدار برابر الریان پنالتی را با ضربه‌ای چیپ به هدر داد، تشویقش کردند اما او به خاطر عصبانیت تعداد معدودی از هواداران، به آن‌ها علامت "هیس" نشان داد. الان هم برای همه هواداران پرسپولیس، روزه سکوت گرفته‌ تا بلکه مقدمات رفتنش فراهم شود.

در فوتبالی که بازیکنان بزرگی مثل علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا و ... که افتخارات زیادی کسب کردند و در دنیا شناخته شده‌اند، به باشگاه و تعهد خود احترام می‌گذاشتند و خود را با تمام شهرت و محبوبیت‌شان بزرگتر از باشگاه پرسپولیس نمی‌دانستند، آیا درست است که بازیکنی مانند مهدی طارمی که هنوز در کسب افتخار و تجربه به درجه‌ بزرگان پرسپولیس نرسیده است، نمک بخشش باشگاه و هواداران را بخورد و نمکدان بشکند؟ این کار با هر متر و معیاری که حساب شود، از حرفه‌ای‌گری به دور است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: