پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۴۷۳
۰۲ تير ۱۳۸۹ - ۱۷:۴۳
0
وزیر راه و ترابری از متخصصین و سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج برای مشارکت در اجرای طرحهای این وزارتخانه دعوت کرد.
به گزارش مهر، حمید بهبهانی سه شنبه شب در دیدار با دبیر کل امور ایرانیان خارج از کشور از متخصصین و سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج برای مشارکت در اجرای طرحهای این وزارتخانه دعوت کرد.

وزیر راه و ترابری گفت: متاسفانه ایرانیان مقیم خارج با بی مهری و بی اعتباری های گسترده در خارج از کشور مواجهند و در محیط غربت تشنه محبت و همراهی هستند و هر گونه خدمات رسانی به آنان می تواند زمینه توجه بیشترشان به ایران را فراهم نماید، ضمن اینکه بر هیچکس پوشیده نیست قلب هموطنان ایرانی مقیم خارج همواره و در همه جا به یاد وطن می تپد.

وی پاسخگویی مستقیم به ایرانیان خارج از کشور را برای جلب همراهی آنان در انتقال دانش فنی و فناوری های جدید به کشور موثر خواند و گفت: قبل از این دانشجویان فوق لیسانس و یا دکترا که خواهان تهیه پایان نامه های خود در رابطه با موضوعات مختلف در ایران بودند، مخاطب پیدا نمی کردند اما اکنون امکانات مناسبی در وزارتخانه ها و مراکز مختلف ایجاد شده است و مرکز رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور نیز می تواند زمینه این همکاری ها را تسهیل کند.

بهبهانی تلفات زیاد ناشی از حوادث رانندگی را از مشکلات مهم ایران خواند و از دانشجویان و متخصصین ایرانی خارج از کشور خواست در صورت امکان تحقیقات خود را در زمینه راهکارهای کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن و مواردی از این دست، متمرکز و مسئولان را در این راستا به طور جدی یاری نمایند.

به گفته وی دانشجویان و متخصصین خارج از کشور برای تحقیق در رابطه با موضوعات مرتبط با وزارت راه می توانند از طریق معاونت آموزش این وزارتخانه همکاری نمایند و شرایط لازم در این باره به طور قطع فراهم می باشد.

وزیر راه و ترابری با اشاره به طرحهای بزرگ حمل و نقل در کشور، آمادگی این وزارتخانه را برای همکاری با ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای طرح های مختلف اعلام کرد.

وی گفت: بر اساس سند چشم انداز تا 16 سال دیگر باید شبکه راه آهن کشور به 25 هزار کیلومتر برسد که اکنون 9 هزار  کیلومتر در ایران خطوط ریلی جود دارد و لازم است در این مدت 16 هزار کیلومتر راه آهن احداث شود.

بهبهانی تصریح کرد: وزارت راه و ترابری آماده است در اجرای این طرحها به صورت تامین مالی (فاینانس) و یا عقد قرارداد ساخت، بهره برداری و انتقال ( BOT) با سرمایه گذاران خارجی به ویژه ایرانیان مقیم خارج همکاری داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار