February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۳۴۶۱
۰۲ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۳۲
0
مدير عامل بانك صادرات استان آذربايجان شرقي با بيان اينكه " 50 درصد از منابع نقدينگي در پايتخت متمركز است "، گفت: زماني كه نرخ تورم بالا بود امكان كاهش نرخ سود بانكي وجود نداشت اما هم اكنون كه نرخ تورم تك رقمي شده نرخ سود نيز بايد كاهش يابد.
به گزارش پول نیوز طرح منفعت سپهر امروز در آذربايجان شرقي به عنوان دومين استان كشور افتتاح شد. پيش از اين، طرح مذكور در استان خراسان رضوي به مرحله عملياتي رسيده بود.

مسجدي معاون استاندار آذربايجان شرقي در مراسم معرفي طرح منفعت سپهر در شهر تبريز به گستردگي حجم فعاليت هاي بانك صادرات اشاره كرد و اظهارداشت: با توجه به ارائه خدمات نوين بانكي و دارا بودن هيات مديره استاني از سوي بانك صادرات پيش بيني مي شود فعاليت هاي اين بانك در آينده اي نزديك گسترده تر شود.

وي با اشاره به برنامه هاي مهم كشور از جمله تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله و ارتقاي شاخص هاي علمي، فناوري و اقتصادي افزود: تحقق اين اهداف نيازمند ابزارهاي و زيرساخت هايي است كه بايد مورد توجه مسئولان قرار گيرد.

مسجدي بر ايجاد يك ميليون و 100 هزار فرصت شغلي در اين استان تاكيد كرد و گفت: با توجه به اجراي هدفمندي يارانه ها بخش هاي توليدي، اشتغال و بسياري از شاخص هاي اقتصادي تحت تاثير اجراي اين قانون قرار مي گيرند.

معاون استاندار آذربايجان شرقي موارد مذكور و بحران هاي جهاني را از جمله دلايلي دانست كه مانع تحقق ايجاد فرصت هاي شغلي در كشور مي شود.

وي در خصوص تاثير بحران جهاني در فعاليتهاي اقتصادي كشور گفت: بحران جهاني عميق و گسترده است به طوريكه از آمريكا آغاز و به اروپا كشيده شد، بنابراين نمي توان از تاثير آن بر اقتصاد كشور چشم پوشي كرد.

مسجدي اضافه كرد: با توجه به اهميت بخش اقتصاد در كشور برخي از كشورهاي خارجي با اعمال تحريم قصد تحت فشار قرار دادن ايران را دارند كه با اين اقدام آنان اقتصاد و نياز به سرمايه در كشور تحت تاثير قرار خواهد گرفت.

وي در ادامه بر تعيين راهبردهاي مشخص براي مقابله با حالت فوق تاكيد كرد و گفت: دولت بايد حمايت از توليد داخلي را به منظور جلوگيري از اثرات تحريم و هدفمندي يارانه ها در برنامه هاي خود قرار دهد.

معاون استاندار آذربايجان شرقي، نقش شبكه بانكي را در رونق اقتصادي موثر دانست و افزود: اميد مي رود با مديريت و هدف گذاري توليد در عرصه هاي مختلف از جمله نوسازي صنايع، تامين سرمايه در گردش و ايجاد سرمايه در واحدهاي توليدي مشكلات فعلي برطرف شود.

مسجدي نرخ سود بانكي را در فعاليت هاي توليدي با توجه به كاهش نرخ تورم و تك رقمي شدن آن بالا عنوان كرد و گفت: زماني كه نرخ تورم بالا بود، امكان كاهش نرخ سود بانكي وجود نداشت اما هم اكنون كه نرخ تورم تك رقمي شده نرخ سود نيز بايد كاهش يابد.

وي در ادامه با اشاره به وضعيت نامطلوب شاخص كسب و كار در كشور تصريح كرد: در اين بخش از نظر اخذ اعتبار از شبكه بانكي وضعيت ايران در مقايسه با ساير كشورها به هيچ وجه مناسب نيست.

معاون استاندار آذربايجان شرقي در خصوص تاسيس بانكهاي منطقه اي بانك صادرات گفت: فعالان اقتصادي براي گسترش فعاليت هاي خود نيازمند منابع بانكي و مالي هستند به همين منظور اميدواريم با مشاركت بانك صادرات، بانك توسعه منطقه اي در كشور احداث شود.

* برات كارت صنعت بانكداري را متحول مي‌كند

همچنين شهرياري مدير عامل بانك صادرات استان آذربايجان شرقي امروز در ادامه اين مراسم، اظهار داشت: هم اكنون بانك صادرات آذربايجان با 125 شعبه ريالي و ارزي تحت سرپرستي 11 حوزه در سراسر استان فعاليت مي كند.

وي با بيان اينكه " بانك صادرات استان آذربايجان شرقي جزء چهار استان برتر كشور از نظر ارزي است "، افزود: 24 درصد از منابع ريالي و 40 درصد از بازار ارزي استان آذربايجان متعلق به بانك صادرات اين استان است.

مدير عامل بانك صادرات استان آذربايجان، ادامه داد: بانك صادرات با رونمايي از خدمات نوين نقش پر رنگي در اشاعه فرهنگ بانك و بانكداري ايفا مي كند.

شهرياري به رونمايي از برات كارت تضميني اشاره كرد و گفت: برات تضميني مي تواند انقلابي را در صنعت بانكداري ايجاد كند و كاهش هزينه توليد را بدون افزايش نقدينگي و تورم به همراه خواهد داشت.

وي فعاليت هاي اقتصادي گسترده در استان آذربايجان را مورد اشاره قرار داد و افزود: فرصت مشاركت و سرمايه گذاري به منظور توسعه فعاليت هاي اقتصادي در استان به جهت كمبود منابع از سرمايه گذاران گرفته شده است.

وي تاكيد كرد: بايد به منظور تحقق هدف خود برنامه ريزي مناسب براي بازاريابي در سطح فراتر از استان طراحي شود چرا كه با توجه به فعاليت فعالان اين استان نقدينگي در اين استان وجود ندارد.

مدير عامل بانك صادرات استان آذربايجان شرقي با بيان اينكه " 50 درصد از منابع نقدينگي در پايتخت متمركز است "، گفت: بايد برنامه ريزي صورت گيرد تا بخش مناسبي از نقدينگي به سمت اين استان هدايت شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.