پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۴۵۶
۰۲ تير ۱۳۸۹ - ۱۴:۲۴
0
وي بيشترين اين ايستگاه‌ها را مربوط به شهرهاي جنوبي استان شامل رودبار، قلعه گنج، منوجان و ... دانست و افزود: در حال حاضر در مرحله نصب و راه‌اندازي تجهيزات در ايستگاه‌ها قرار داريم و به زودي راه‌اندازي مي‌شوند.

فارس: مديركل هواشناسي استان كرمان گفت: براي نخستين بار اطلاعات دمايي گرم‌ترين نقطه دنيا در كوير شهداد استان كرمان برداشت مي‌شود.

محسن عراقي‌زاده اظهار داشت: اداره كل هواشناسي استان كرمان براي نخستين بار دستگاه‌هاي هواشناسي را در گرم‌ترين نقطه دنيا با عنوان «گندم بريان» شهرستان شهداد در كرمان مستقر كرده است.

وي با بيان اينكه اين دستگاه‌ها از 10 روز پيش در اين منطقه نصب و راه‌اندازي شده است، تصريح كرد: دستگاه‌هاي هواشناسي به طور مرتب و لحظه به لحظه اطلاعات دمايي اين منطقه را ثبت و مخابره مي‌كنند.

مديركل هواشناسي استان كرمان با بيان اينكه طي اين چند روز بالاترين نقطه دمايي ثبت شده توسط دستگاه‌ها در منطقه گندم بريان شهداد 53 درجه سانتيگراد بوده است، خاطرنشان كرد: توسعه دستگاه‌هاي هواشناسي در اين منطقه در دستور كار اداره كل هواشناسي استان كرمان قرار دارد.

عراقي‌زاده با اشاره به فعال بودن 16 ايستگاه هواشناسي در سطح استان كرمان اظهار داشت: در 14 نقطه ديگر از استان ايستگاه‌هاي هواشناسي به صورت اتوماتيك راه‌اندازي مي‌شود كه در اين راستا دستگاه‌هاي مورد نياز از كشور فنلاند خريداري و به كشور وارد شده است.

وي بيشترين اين ايستگاه‌ها را مربوط به شهرهاي جنوبي استان شامل رودبار، قلعه گنج، منوجان و ... دانست و افزود: در حال حاضر در مرحله نصب و راه‌اندازي تجهيزات در ايستگاه‌ها قرار داريم و به زودي راه‌اندازي مي‌شوند.

مديركل هواشناسي استان كرمان گفت: با راه‌اندازي اين ايستگاه‌ها پوشش هواشناسي در سطح استان كرمان كه پهناورترين استان كشور است، كامل و مطلوب مي‌شود.

عراقي‌زاده با اشاره به قرارگيري در هفته صرفه‌جويي در مصرف آب به مردم استان كرمان توصيه كرد: با توجه به خشكسالي‌هاي اخير و كمبود بارندگي‌ها در استان در مصرف آب صرفه‌جويي و منابع آبي را مديريت كنند.

وي در زمينه پيش‌بيني هواي استان تا پنجشنبه گفت: بيشترين نقاط استان وضعيت صاف تا كمي ابري را دارند و در جنوب استان به دليل شرايط مونسون وضعيت باد شديد به همراه رگبار و رعد و برق و بارندگي به صورت رگباري است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار