پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۴۰۸
۰۲ تير ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۱
0
سخنگوي كميسيون انرژي با بيان اينكه در مورد ميادين نفتي مشترك در برنامه پنجم براي اولويت دادن به ميادين مشترك اصولي را تعريف و برنامه‌هايي را تدوين كرده‌ايم، گفت: متأسفانه در لايحه تقديمي دولت در مورد ميادين مشترك بسيار كلي صحبت شده بود.
سيد‌عماد حسيني در گفت و گو با فارس، تصريح كرد: در كميسيون انرژي در زمان تعريف رابطه مالي دولت با شركت ملي نفت اولويت را روي ميادين مشترك قرار داديم به گونه‌اي كه اگر قرار است از بهاي ذخاير برداشت شده از ميادين 14 درصد به مجموعه نفت داده شود، در ميادين مشترك اين ميزان به 25 درصد برسد كه به معني 11 درصد اعتبار بيشتر است تا با اختصاص اين 25 درصد به شركت ملي نفت انگيزه‌اي براي كار بيشتر روي اين ميادين ايجاد شود.

حسيني تاكيد كرد: در بعضي مواد الحاقي نيز تصميمات خوبي را براي ميادين مشترك خواهيم داشت.

سخنگوي كميسيون انرژي اضافه كرد: تغيير مدل سرمايه گذاري در دستور كار وزارت نفت قرار گرفته و بررسي‌‌ها در حال انجام در دواير حقوقي مرتبط با شركت نفت و ديگر مراكز است و قرار شده كه در اين زمينه تغيير عمده‌اي ايجاد شود.

وي افزود: در برنامه پنجم منعطف عمل كرديم و دست دولت را در مورد سرمايه‌گذاري‌ها به خصوص بخشهاي پالايشگاهي و همچنين برداشت و توليد صيانتي باز گذاشته‌ايم تا دولت در ميادين نفتي و گازي مجوز داشته باشد، بتواند آسان‌تر فعاليت كند.

حسيني تصريح كرد: سهم 49 درصد خارجي 51 درصد داخلي هنوز در قراردادها برقرار است مگر اين كه در اصلاحات بعدي تصميم ‌ديگري در مورد آن گرفته شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار