May 2021 06 / پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۲۳۲۸۶
۳۱ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۱
0
مديرعامل سرمايه‌گذاري كارآمد از گشايش قريب‌الوقوع دفتر ويژه جذب سرمايه‌گذاران خارجي به بورس ایران در قلب اروپا خبر داد.
به گزارش عصر ایران : علي كارآمد كه با خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي سخن مي‌گفت، ضمن تشريح فعاليت‌هاي اين شركت سرمايه‌گذاري در بازار سرمايه ايران، گفت: سرمايه‌گذاري كارآمد پس از فعاليت‌هاي موفق در جذب سرمايه‌گذاران ايراني داخل كشور به سرمايه‌گذاري در بازار سرمايه، بزودي از طريق افتتاح دفتري در كشور چك به جذب سرمايه‌گذاران ايراني مقيم اروپا و همچنين سرمايه‌گذاران خارجي مايل به فعاليت در بورس تهران اقدام خواهد كرد.

وي با اشاره به بازدهي 4‌/‌57 درصدي بورس تهران در سال گذشته، گفت: بازار سرمايه ايران در سال گذشته به سرمايه‌گذاران 57 درصد بازدهي داد و در دو ماه اول سال جاري نيز بازدهي بورس به 1/13 درصد مي‌رسد و اين در شرايطي است كه بازارهاي مالي و بورس‌هاي فعال دنيا با ركود فراگير و مشكلات نقدينگي و در مجموع بحران اقتصادي مواجه شده بودند،اما بورس تهران با شرايط ذكر شده يك دوران پررونق و پويا را پشت‌سر گذاشت، تا جايي كه سرمايه‌گذاران از آن سوي مرزها به عدم بهره‌مندي از بازدهي بسيار قابل توجه بورس ایران طی سال گذشته غبطه خورده و اين سوال را دائماً تكرار مي‌كنند كه چرا زودتر از اين به سراغ بازار سرمايه ايران نيامديم؟
اين كارشناس بازار سرمايه در پاسخ به اين پرسش كه چرا فعاليت‌هاي بروز مرزي سرمايه‌گذاري كارآمد قرار است از قلب اروپا آغاز شود؟ گفت: با توجه به اين كه برخي از كشورهاي اروپايي از جمله يونان، پرتقال و اسپانيا با بحران اقتصادي و بدهي‌هاي كلان مواجه شده‌اند، در حال حاضر بازارهاي مالي و غيرمالي قاره سبز براي سرمايه‌گذاران اروپايي، جذابيت ندارد، از اين رو آن ها به دنبال سرمايه‌گذاري در بازارهاي مالي و بورس‌هاي جذاب براي سرمايه‌گذاري هستند و از آن‌جا كه بورس تهران از يك سال گذشته تاكنون بازدهي قابل توجهي داشته و از طرفي ديگر اطمينان براي امنيت سرمايه‌گذاري در كشور ايران براي اين سرمايه‌گذاران به‌وجود آمده است، هم‌اكنون بهترين زمان براي جذب سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي به ویژه اروپایی هادر بازار سرمايه ايران است.

اين فعال اقتصادي با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب در نخستين روزهاي سال در مورد اهميت سرمايه‌گذاري در بورس، گفت: مقام معظم رهبري در نخستین روزهای سال جاري در اظهاراتي بيان كردند «بسياري از كساني كه سرمايه دارند، پول دارند، درآمدهاي كلاني دارند، نمي‌دانند اين درآمدها را چگونه صرف كنند. اينجا هم باز همان اصلاح الگوي مصرف خود را نشان مي‌دهد. پول را به‌جاي سرمايه‌گذاري توليدي، مصرف تجملات مي‌كنند؛ سفرهاي خارجي بيهوده، بي‌ثمر، پرخرج و احياناً فسادآور، بهانه براي تغيير وسائل خانه، وسائل زندگي؛ اين چيزها يك حركت مسرفانه است نسبت به ثروت. مي‌شود پول را، درآمد را سرمايه‌گذاري كرد. امروز وسائل اين كار فراهم است. با فعال شدن بورس‌هايي كه در كشور هست، مي‌توان سرمايه‌گذاري كرد. همه مي‌توانند آنچه را كه دارند، در سرمايه‌گذاري‌ها دخالت بدهند». خب طبيعي است كه اين بيانات نشان مي‌دهد كه مجموعه نظام به توسعه بازارسرمايه و همچنين ورود سرمايه‌هاي داخلي و خارجي و کلا مقوله سرمایه گذاری تأكيد ويژه دارد و همين موضوع امنيت لازم سرمايه‌گذاري را در بازار سرمايه كشور فراهم كرده است، از اين‌رو به نظر مي‌رسد در شرايط كنوني سرمايه‌گذاري در بورس تهران از گزينه‌هاي اصلي ايرانيان مقيم خارج از كشور و خارجي‌ها و همچنين سرمايه‌گذاران داخلي باشد.

كارآمد در ادامه از راه‌اندازي صندوق سرمايه‌گذاري ويژه ايرانيان مقيم خارج از كشور در آينده‌اي نزديك سخن گفت و افزود: پس از فعال شدن دفتر نمايندگي اروپا و همچنين توسعه فعاليت‌هاي داخلي و اخذ مجوزهاي لازم از سازمان بورس، سرمايه‌گذاري كارآمد صندوق مشترك سرمايه‌گذاري راه‌اندازي مي‌كند تا هم سرمايه‌گذاران خارجي و مقيم خارج از كشور ، از طريق خريد FUNDها بتوانند در بورس ايران سرمايه‌گذاري كنند و هم افراد غيرحرفه‌اي داخلي بتوانند از طريق اين صندوق ها به بورس وارد شده و هم دارايي آنها توسط افراد حرفه‌اي مديريت شود.
 
مديرعامل اين شركت سرمايه‌گذاري در برابر اين سوال كه «كارآمد» در داخل كشور چه فعاليت‌هايي دارد، گفت: طي 5 سال گذشته سرمايه‌گذاري كارآمد با ارائه تحليل‌هاي بنيادي و تكنيكال در خصوص صنايع و بازار های مالی مختلف سعي كرده كه تحليل‌محوري در داد و ستد سهام در بورس را ارتقا دهد و شايعه‌محوري رفته رفته به حاشيه رود، تا در بازار سرمايه معامله‌گران حرفه‌اي با تكيه بر تحليل‌هاي كارشناسي بتوانند خرید وفروش سهام انجام دهند. از طرفي ديگر براي افراد غيرحرفه‌اي نيز دوره‌هاي آموزشي مقدماتي و پيشرفته برگزار شده يا در حال برگزاري است كه متأسفانه اغلب اين دوره‌ها با توجه به شايعه‌محور بودن بخش عمده‌اي از بازار با استقبال مناسبي روبرو نمي‌شود، ولي با اين حال هم از طريق اين دوره‌هاي آموزشي و هم از طريق مديريت دارايي و مشاوره سعي شده تا به غيرحرفه‌اي‌ها كمك شود تا آنها نيز در كنار افراد حرفه‌اي بتوانند در بورس بازدهي و سود مورد انتظار خود را به دست آورند.

وي گفت: در سرمايه‌گذاري كارآمد يك گروه تحليلي فعاليت مي‌كند كه به صورت مستمر دوره‌هاي آموزشي تحليل تكنيكال، بنيادي، امواج، هارمونيك و تحليل زماني را برپا مي‌كند، افزون بر اين از طريق سايت تحليلی www.karamadgroup.com تحليل‌هاي اين گروه كارشناسي به صورت رايگان در اختيار فعالان بازار سرمايه قرار مي‌گيرد. او تحليل وضعيت بازار طلا و ارز را از ديگر تحليل‌هاي روزانه گروه تحليلي كارآمد عنوان كرد و گفت: طلا و ارز جزء تحليل‌هاي روزانه سايت است كه به صورت آنلاين وضعيت اين بازارها را رصد و تحليل مي‌كند، ضمن اين‌كه اين گروه در بازار فيوچرز سكه نيز فعاليت‌هاي خوبي داشته و تحليل‌هاي جامعي را در این خصوص طی چند ماه اخیر ارایه داده است.

به گفته وي، پيگيري گمانه‌زني‌هاي بازار و كسب خبر موثق از صحت و سقم شايعات براي عدم گمراهي معامله‌گران و اطلاع‌رساني به موقع از طريق انتشار اخبار از جمله فعاليت‌هايي است كه گروه تحليلي مزبور درسايت « karamadgroup » انجام مي‌دهد.

وي در مورد سابقه فعاليت اين شركت سرمايه‌گذاري گفت: شركت سرمايه‌گذاري كارآمد در سال 1384 با سرمايه اوليه 10 ميليارد ريال تأسيس و از آن زمان تاكنون به فعاليت در زمينه‌هاي مختلف بازارهاي مالي مشغول بوده است و اكنون با 5 سال تجربه كاري به‌عنوان يك شركت پيشرو در زمينه بازارهاي سرمايه آمادگي كامل دارد، خدمات خود را در اختيار سرمايه‌گذاران و علاقمندان به اين بازارها قرار دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها