پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۳۲۱۵۹
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
0
کریم زاده گفت: در سال زراعی جاری اول مهر 95 تاکنون در حدود 100 هزار هکتار از اراضی دیم زیر کشت گندم معادل 130 هزار تن محصول به ارزش نزدیک به 2 هزار میلیارد ریال دچار خسارت شده است.
پرداخت خسارت به کشاورزان آذربایجان غربیپول‌نیوز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی گفت: بروز حوادث غیر مترقبه ازجمله خشکسالی و سرمازدگی در سال زراعی جاری، پنج هزار و 700 میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، اسمعیل کریم زاده در جلسه مشترک کارگروه خشکسالی، سرما زدگی و بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان غربی افزود: در سال زراعی جاری / اول مهر 95 تاکنون/ در حدود 100 هزار هکتار از اراضی دیم زیر کشت گندم معادل 130 هزار تن محصول به ارزش نزدیک به 2 هزار میلیارد ریال دچار خسارت شده است.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب اراضی زراعی زیر کشت حبوبات مانند نخود و مزارع گندم آبی اضافه کرد: خسارت وارده به محصولات باغی استان نیز قابل توجه است که سیب درختی بیشترین خسارت را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت آب و هوایی و سرمای دیررس بهاره 15 درصد از محصول سیب درختی معادل 210 هزار تن دچار آسیب شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: 30 درصد از محصول انگور شامل 90 هزار تن نیز به علت سرمازدگی و از بین رفتن سرشاخه ها دچار خسارت شده است.

کریم زاده گفت: 75 درصد از محصول باغ های گیلاس استان نیز که در حدود 6 هزار تن است نسبت به تولید سال گذشته دچار خسارت شده است.

وی با اشاره به سرمای شدید زمستان و تنش خشکی در استان اظهار کرد: به دلیل دیر خارج شدن زنبور عسل از کندو، شرایط آب و هوایی و عدم تلقیح و گل دهی در باغ ها در فصل بهار، امسال با کاهش تولید محصولات باغی مواجه خواهیم شد.

وی اضافه کرد: این میزان خسارت بیشتر به باغ های واقع در شهرستان های میاندوآب، ارومیه، مهاباد و خوی وارد شده است.

وی با اشاره به چالش های توسعه صنعت بیمه کشاورزی در استان گفت: تخصیص ندادن به موقع منابع مالی و اعتباری از طرف دولت به صندوق بیمه کشاورزی برای جبران بخشی از خسارت وارده به کشاورزان موجب کم توجهی و عدم رغبت کشاورزان به آن شده است.

گفتنی است در سال زراعی گذشته بیش از 6 هزار میلیارد ریال در اثر سیل، تگرگ، سرمای زمستانه و بهاره و سایر علل و مخاطرات به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شد که در این راستا به بهره بردارانی که محصولات کشاورزی خود را تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار داده بودند در حدود 420 میلیارد ریال غرامت پرداخت شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: