April 2021 18 / يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۲۳۱۵۰۸
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
0
بر اين اساس مقرر شد تا طرفين در اين تفاهم نامه در زمينه هاي توسعه خدمات بهداشتي، درماني و آموزشي در چارچوب مسئوليت هاي اجتماعي خود همکاري نمايند، در اين تفاهمنامه که با محوريت خيرين سلامت اجرايي خواهد شد
همکاری بانک قرض الحسنه مهر و وزارت بهداشت
پول‌نیوز - تفاهم‌نامه همکاری در حوزه سلامت اجتماعی میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به امضاي دکتر مرتضي اكبري مديرعامل بانك و دكتر سيد محمدهادي ايازي معاون امور اجتماعي وزير بهداشت رسيد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، بر اين اساس مقرر شد تا طرفين در اين تفاهم نامه در زمينه هاي توسعه خدمات بهداشتي، درماني و آموزشي در چارچوب مسئوليت هاي اجتماعي خود همکاري نمايند، در اين تفاهمنامه که با محوريت خيرين سلامت اجرايي خواهد شد همچنين بر ارتقاى سرانه سطح سلامت عمومي از مسير اجرايي شدن مفاد آن تاکيد شده است.

از آنجایی که بیماران از جمله اقشاری هستند که در معرض مشکلات عديده مالي قرار مي‌گيرند با اجرايي شدن چنين طرح‌هايي بخش عمده‌اي از نگراني‌هاي اين قشر حل خواهد شد.

در همین راستا در خصوص مزیت‌های اجرایي شدن اين اقدام، نظرات تني چند از نمايندگان مجلس را از جمله رسول خضري، عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي، سهيلا جلودارزاده، عضو کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي، شهاب نادري عضو کميسيون اقتصادي در مجلس شوراي اسلامي و هادي قوامي عضو کميسيون برنامه و بودجه جويا شده ايم كه در ادامه مي آيد:

رسول خضری:

این تفاهم نامه یک پشیبان مالی براي بيماران صعب‌العلاج است

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران ضمن اشاره به تفاهم نامه همکاری وزارت بهداشت با بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: هزينه‌هايي همانند فرانشيز صورت حساب‌هاي بيمارستاني، مابه تفاوت قيمت‌هاي داروي بيماران، هزينه‌هاي جانبي بيماران خاص و هزينه‌هاي نگهداري در منزل بيماراني که تحت پوشش بيمه پايه نباشند از جمله مشکلات بيماران صعب العلاج است.

او با تاکید بر ضرورت توجه به برخی بیماری ها از جمله سرطان و ام اس، افزود: وزارت بهداشت همانگونه که براي گروه‌هاي آسيب‌پذير مانند زنان باردار هزينه‌هايي را پرداخت مي‌کند بدون شک ضرورت دارد تا بيماران صعب العلاج را نيز مورد حمايت قرار دهد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: تفاهم نامه همکاري وزارت بهداشت و بانک قرض الحسنه مهر ايران مي تواند کمك خوبي براي بيماران باشد، چراكه اين بانك به عنوان پشتيبان مالي ميتواند با جلب حمايت خيران شرايط مناسبتري را براي كمك به محتاجان فراهم كند.

جلودارزاده گفت: اقدامات این چنینی می‌تواند روحيه کمک‌رساني به بيماران را در ميان مردم تقويت کند و به آنها انگيزه دهد که با هدفمندي به كمك بيماران بشتابند.

شهاب نادری:

حمایت از بیماران یک وظیفه اجتماعي است

شهاب نادری در نیز با اشاره به تفاهم نامه بانک قرض الحسنه مهر ایران با وزارت بهداشت گفت: اقدام بانک قرض الحسنه مهر ایران در حمايت از بيماران نيازمند جاي تقدير دارد، اين بانک مي تواند با استفاده از کمك هاي مردمي و همچنين خيرين وام و تسهيلات به بيماران اعطا كند.

او افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران می‌تواند با مدیریت حساب ، هم کمک مالي در اختيار بيماران و مراکز درماني قرار دهد و هم مي تواند با تشويق كمك رساني به بيماران حمايت هاي خوبي را جلب كند.

این عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: اينک وظيفه اجتماعي است تا از بيماران صعب‌العلاج حمايت کنيم ضمن آنکه زماني كه سياست هاي جمعيت را تدوين مي كنيم لازم است حمايت هايي را در دستور كار قرار دهيم كه افراد بدانند در صورت بروز مشكل، جامعه تمام قد از آنها حمايت خواهد كرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بیماران صعب العلاجي که نيازمند طي کردن پروسه‌اي خاص از درمان هستند بايد تحت پوشش و حمايت وزارت بهداشت قرار گيرند. اگرچه بيماران صعب العلاج مانند سرطان يا ام. اس تحت پوشش بيمه هستند اما مي طلبد با قرار گرفتن در زمره بيماري هاي خاص حمايت هاي بيشتري از آنها شود چراکه هزينه هاي درمان آنها بسيار زياد است.

وی افزود: بیماران صعب‌العلاج باید در یک سطح حمايتي همانند بيماري‌هاي خاص قرار گيرند واگر ما براي بيماري‌هاي خاص امکانات دهيم بايد اين امکانات شامل بيماران سرطاني، ام.اس يا بيماران پروانه‌اي شود؛ در اين ميان اگر نياز به حمايت مجلس از لحاظ قانونگذاري وجود داشته باشد نمايندگان اين آمادگي را دارد تا از اين بيماران حمايت کند.

نادری گفت: با توجه به گسترش علم و دانش و روز افزون شدن تکنولوژی ها، شاهد بروز بیماری‌هاي متفاوت و صعب العلاجي هستيم که مي‌طلبد وزارت بهداشت با شناسايي اين بيماري ها در صدد حمايت بيشتر از آنها برآيد.

هادی قوامی:

ساماندهی کمک ها از طریقی سیستم بانکي مي‌تواند نتايج خوبي را به بار آورد

هادی قوامی عضو کمیسیون برنامه و بودجه نيز در رابطه با ورود بانک قرض الحسنه مهر ايران جهت همکاري در طرح ارتقاى سلامت عمومي اظهار داشت: کمك خيران و نهادهاي مختلف به بيماران همواره مرسوم بوده است، كمك هاي پراكنده نمي تواند نتايج منجسم و پابرجايي داشته باشد. از انجائي كه هزينه درمان بيماران صعب العلاج هزينه بر و بالاست ضرورت دارد كه علي رغم بودجه دولتي به كمك‌هاي ديگر توجه شود.

او گفت: ساماندهی کمک ها از طریقی سیستم بانکي مي‌تواند نتايج خوبي را به بار آورد. حال که بانك قرض الحسنه مهر ايران در اين زمينه فعال شده بسيار مطلوب است و مي‌توان به نحو شايستهاي از اين پتانسيل به نفع بيماران استفاده كرد.

این نماینده مجلس گفت: این طیف از جامعه عليرغم اينکه بعضا” از نهادهاي متولي ، خدمات اوليه را دريافت مي کنند اما شرايط خاص بيماري چتري از نااميدي بر سر آنان گشوده و بودن يک بيمار صعب العلاج در خانواده اي بخش اعظمي از بنيانهاي اقتصادي و رواني خانواده را تحت تأثير قرار مي‌دهد برخي از اين عزيزان فاقد امکانات افزونتر براي تامين نيازهاي اساسي و حياتي خود بوده و ضرورت رسيدگي ويژه به امور آنان با استفاده از كمكهاي مردم خير و نوع دوست در مقطع كنوني محسوس است.

قوامی اعلام کرد: می‌توان با بهره گیری از نيات خيرخواهانه و کمک هاي مردمي در رفع نيازهاي بيماران صعب العلاج ،ايجاد شبکه اجتماعي مردمي كارآمد از طريق حامي يابي براي كمك به بيماران صعب العلاج، كمك از طريق درگاه اينترنتي با استفاده از كارتهاي بانك هاي عضو شبكه شتاب كمك خيران را توسعه داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: