کد خبر: ۲۳۱۱۷
۲۷ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۴
0
از ابتداي سال آبي جاري تاکنون، چهار محال بختياري با 714 ميلي متر بيشترين میزان بارندگی در بین استان های کشور را به خود اختصاص داده است.

از ابتداي سال آبي جاري تاکنون، چهار محال بختياري با 714 ميلي متر بيشترين و يزد با 84 ميلي متر كمترين بارش ها را در میان استان های کشور به خود اختصاص داده اند.

به گزارش  پول نیوز به نقل از پايگاه خبري وزارت نيرو، ارتفاع بارندگي در استان چهارمحال و بختياري در زمان مشابه سال آبي گذشته 394ميلي متر بوده است كه حجم بارش هاي امسال در مقایسه با سال آبي گذشته 81 درصد و در قیاس با متوسط درازمدت سه درصد افزايش يافته است.

در دوره مورد بررسی، دومين استان پرباران کشور گيلان با 629 ميلي متر بارش گزارش شده است كه بارش های آن در مقايسه با زمان مشابه سال آبی گذشته 31 درصد كاهش داشته است.

ميزان بارندگي استان گيلان در زمان مشابه سال آبي گذشته 912 ميلي متر و متوسط بارش های این استان در دوره مشابه 40 سال اخير 856 ميلي متر به ثبت رسیده است.
استان مازندران نیز عنوان سومين استان پرباران کشور را در 263 روز نخست آبي جاري به خود اختصاص داده است.

ر زمان یادشده 620 ميلي متر گزارش شده است كه در مقایسه با زمان مشابه سال آبي گذشته 9 درصد كاهش يافته است.
ارتفاع بارندگي های این استان در زمان مشابه سال آبی گذشته 682 ميلي متر و ميزان بارندگي در ميانگين دراز مدت 637 ميلي متر گزارش شده است.
استان يزد نیز با 84 ميلي متر كمترين بارش ها را از ابتداي مهر ماه سال آبی جاری تاکنون تجربه كرده است.

بارندگی های این استان در دوره یادشده در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته هشت درصد افزايش اما در قیاس با ميانگين دراز مدت 14 درصد كاهش داشته است.
دومين استان كم باران كشور در این دوره استان خراسان جنوبي گزارش شده كه ميزان بارش های آن 91 ميلي متر بوده است.

میزان بارندگي های استان خراسان جنوبی در زمان مشابه سال آبي گذشته 155 ميلي متر و در متوسط درازمدت 160 میلی متر گزارش شده است.

بر این اساس، بارش های استان خراسان جنوبي در سال آبی جاری در مقایسه با سال گذشته كاهش 41 درصدي و در قیاس با ميانگين درازمدت كاهش 43 درصدي را نشان مي دهد.
استان سيستان و بلوچستان نیز رتبه سوم استان های کم باران کشور را در سال جاری با 93 ميلي متر به خود اختصاص داده است.

ميزان بارش های این استان در دوره مشابه سال آبی گذشته 133 ميلي متر و زمان مشابه متوسط 40 سال اخیر 106 ميلي متر به ثبت رسيده است.
بر این اساس، ميانگين بارش های استان سيستان و بلوچستان در سال جاری در مقایسه با سال آبی گذشته و متوسط دراز مدت به ترتیب 30 و 12 درصد كاهش داشته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: