کد خبر: ۲۳۰۰۶
۲۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۹
0
رئیس‌جمهور ضمن غرورآفرین خواندن حماسه عظیم ملت ایران در 22 خرداد 1388 از روش های فعلی برخورد با بدحجابی به شدت انتقاد کرد و با افشای نکاتی جدید از پشت پرده صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران گفت: آقای اردوغان به من گفت که اوباما یک ساعت و نیم در تماس تلفنی با وی حرف می‌زد و درخواست می‌کرد که به قطعنامه رأی ممتنع بدهد تا گرفتاری‌هایش در کنگره آمریکا حل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود احمدی‌نژاد که یکشنبه شب به طور مستقیم بعد از خبر ساعت 21 با مردم ایران سخن می‌گفت، اظهار داشت: در 22 خرداد که هیچ محدودیت، سقف و مانعی در برابر گفته‌ها و فعالیت‌های انتخاباتی وجود نداشت، بیش از 85 درصد مردم در انتخابات حضور پیدا کردند، صحنه‌ای که در آن همه به دنبال برقراری نظم و کرامت انسانی بودند روزی که همه ملت ایران درخواست آزادی داشتند، ما در 22 خرداد اراده ملی ملت ایران را شاهد بودیم که همین امر باعث آغاز جهانی شدن ملت ایران و ایجاد تحولات بزرگ در جهان شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: کسانی که در برابر ملت ایران قرار گرفته بودند همان کسانی بودند که صاحبان و مالکان نظم ظالمانه امروز در دنیا هستند، کسانی که در امور داخلی سایر کشورها دخالت می‌کردند که نمونه بارز آن آمریکاست. آمریکایی که با رئیس‌جمهور جدیدش آن هم با شعار تغییر نتوانست خود را کنترل کند و با دستان خود پرده از طراحی‌های پشت پرده خود برداشت.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: در 22 خرداد 40 میلیون ایرانی سیطره آنها را نشانه گرفت و جهانی شدن خود را فریاد زد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه طی یکسال اخیر جایگاه ایران صد پله ارتقاء پیدا کرده است، گفت: امروز شاهد آنیم که در کنار پیشرفت ملت ایران بدخواهان نظام جمهوری اسلامی بسرعت در حال عقب‌نشینی و افول هستند، کسانی که به دنبال دفاع از کار غیرانسانی بودند.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران به قدرتی تبدیل شده که بدون اراده و معاضدت ملت ایران آن کسانی نمی‌تواند کار مهمی در جهان انجام دهد که نمونه بارز آن نشست ان‌پی‌تی بود آن هم در مقر سازمان ملل.
با حضور ایران در نشست ان‌پی‌تی معادله آمریکا و همدستانش بهم ریخت

رئیس‌جمهور افزود: با حضور نماینده ملت ایران در سازمان ملل معادله‌ها در زمینه ان‌پی‌تی تغییر کرد، چرا که آمریکا و متهدانش یک سال تلاش کردند که طرحی را در این نشست ارائه دهند تا کشورهای مستقل را از انرژی هسته ای محروم کنند، البته باید بگویم انرژی هسته‌ای یک بهانه بود، آنها بدنبال آن بودند که بمب‌های هسته‌ای خود را تثبیت کنند و کسی معترض آنها نشود ولی با حضور ایران این معادله نه تنها در هم ریخت بلکه 180 درجه تغییر جهت داد. با حضور ایران در این نشست معادله آمریکا و همدستانش بهم ریخت و شرایط به نفع ملت‌ها تغییر کرد اتفاقی که شاید بسیاری فکر می‌کردند امکان‌پذیر نیست.
 
وی در ادامه سخنان خود به پیشرفت در عرصه‌های داخلی و روند سازندگی در کشور اشاره کرد و گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران بسرعت در حال پیشرفت است و دولت در این زمینه اشراف کامل بر مسایل داخلی و اقتصادی دارد. به طوری که امروز تورم در کشور برای اولین بار به زیر ده آمد که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.
 
احمدی‌نژاد با اشاره به طرح‌های بزرگ عمرانی در کشور گفت: امروز طرح‌های بسیار بزرگی آماده اجراست که مقدمات اجرایی شدن آنها فراهم شده است.
 
رئیس‌جمهور ادامه داد: همبستگی که امروز در بین ملت ایران وجود دارد در تاریخ بی‌نظیر است چرا که ایرانیان امروز به هویت ایرانی خود افتخار می‌کنند.

احمدی‌نژاد افزود: امروز نام ایران در جهان می‌درخشد ایرانی که در واقع هویت عدالت، ایمان، پاکی، اندیشه پاک و دل‌های پاک است و از سوی دیگر هویت آرمانی بشریت است در نقطه اوج قرار دارد، اینها حاصل اراده‌ای است که در 22 خرداد 88 متجلی شد. اراده چهل میلیونی که تصمیم گرفت و رقم زد. اما تمامی اینها معنایش این نیست که مشکلات و موانع وجود ندارد.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: شرایط جهان به گونه‌ای است که جمهوری اسلامی ایران بسرعت در حال پیشرفت و دشمنانش بسرعت در حال اضمحلال و عقب‌نشینی هستند.
 
شورای امنیت ابزاری در دست نظام سلطه است

رئیس شورای عالی امنیت ملی در ادامه به منشور سازمان ملل متحد و وظایف شورای امنیت در قبال تمامی کشورهای جهان اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز این شورا به وظیفه مشخصی که برایش تعیین شده عمل نمی‌کند که به نمونه بارز آن می‌توان به حمله رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی و صدور قطعنامه جدید بر علیه ملت ایران اشاره کرد.

رئیس‌جمهور افزود: زمانی که شورای امنیت تاسیس شد ظاهرا اینگونه بود که این شورا امنیت را برقرار کند اما کسانی که بطور عمیق به مسایل نگاه می‌کردند فهمیدند که شورای امنیت ابزاری در دست نظام سلطه نوین است استعمارگرانی که با چهره‌ و ساز و کارهای جدید تلاش کردند تا از این سازمان به نفع خود استفاده کنند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: شورای امنیت طبق قوانین خود باید مشکلات جهان را حل و فصل کند ولی متاسفانه تا به امروز برخلاف این قانون عمل کرده است که نمونه بارز آن را در فلسطین و عراق می‌بینیم.

رئیس‌جمهور گفت: چطور می‌شود که آمریکا به عراق حمله می‌کند و پس از حمله از شورای امنیت مجوز می گیرد.

احمدی‌نژاد در ادامه به قطعنامه چهارم شورای امنیت بر علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: شما امروز می‌بینید شورای امنیت قطعنامه‌ای را برعلیه ملت ایران صادر می‌کند که هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده است و از سوی دیگر می‌بینید که این شورا در برابر جنایات یک رژیم جعلی آن هم در آبهای آزاد عکس العمل نشان نمی‌دهد ولی برعکس برعلیه ملت ایران آن هم بدون هیچ دلیلی قطعنامه صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه دو اقدام اخیر شورای امنیت بسیار مبارک است، گفت: بنده از همین‌جا به ملت ایران بخاطر اتفاقات رخ داده تبریک عرض می‌کنم البته نه به خاطر کشته شدن مردم بلکه این اقدام آنها باعث شد تا آنان به دست خود پنبه خود را بزنند.

رئیس‌جمهور گفت: اقدامات اخیر شورای امنیت تیر خلاص به این شورا بود که این امر پیروزی بزرگی را برای همه ملت‌ها بویژه ملت ایران رقم زد. این اقدام شورای امنیت باعث شد که ابزار ظالمانه مستکبران در هم شکند و دیگر نزد جهانیان اعتباری نداشته باشد.
 
قطعنامه ای  که با گدایی به دست‌ آید ارزشی ندارد

احمدی‌نژاد افزود: زمانی نام شورای امنیت برده می‌شد کسی جرأت حرف زدن نداشت اما در شرایط کنونی می‌بینیم که 5 عضو از اعضای شورای امنیت تنها به دنبال منافع خود هستند و از ده عضو دیگر سه عضو رأیشان منفی و از هفت عضو دیگر چهار عضو از جمله ژاپن در بلوک سرمایه‌داری قرار دارند که آمریکا در آن کشورها پایگاه نظامی دارد که همین امر باعث شد آنها فاقد رأی مستقل باشند و سه عضو دیگر این شورا خود به من گفتند که تحت فشار هستند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه رایی که با گدایی به دست آید کارآیی ندارد، اظهار داشت: آقای اردوغان به من گفت که اوباما یک ساعت و نیم در تماس تلفنی با وی حرف می‌زد و درخواست می‌کرد که به قطعنامه رأی ممتنع بدهد تا گرفتاری‌هایش در کنگره آمریکا حل شود.

وی افزود: در همان تماس اوباما به اردوغان گفته بود که خودت می‌دانی که چیزی در آن قطعنامه نیست، به داد لبنان هم برس، لبنان هم اگر بخواهد رأی منفی بدهد دچار مشکل خواهد شد، شما پا درمیانی کن که رأی ممتنع بدهد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: آنها با برزیل هم همین کار را کرده بودند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: قطعنامه‌ای که بر اثر زور فشار و گدایی باشد هیچ ارزشی ندارد و همین امر باعث شد تا شورای امنیت نیز ارزش خود را از دست بدهد.
 
قطعنامه چهارم تیر خلاص به شورای امنیت و امپراطوری آمریکا بود

رئیس‌جمهور در ادامه صدور قطعنامه چهارم را تیر خلاص دیگری به رییس‌جمهور آمریکا دانست و گفت: رییس‌جمهوری که با شعار تغییر آمد نتوانست از فرصت بوجود آمده استفاده کند. ما می‌دانستیم که شعار تغییر تنها یک شعار فریبکارانه است ما قصدمان این بود که به رییس‌جمهور جدید آمریکا فرصت دهیم تا بتواند از آن به نفع خود استفاده کند ولی در همین فرصت آنها بی‌صداقت خود را آشکار کردند.

وی با بیان اینکه این بی‌صداقتی‌ها آشکار شد گفت: آمریکایی‌ها خواستند با چهره‌ای رنگین پوست عاطفه‌ها را تحریک کنند و سیاستهای استعماری را زیر شعار تغییر بپوشانند که این پروژه‌ای بسیار پیچیده‌ای بود اما این کاری بود که در سه دوره ریاست جمهوری گذشته اتفاق افتاده اما افشا نشده بود.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: امروز در کمتر از دو سال این فریبکاری‌ها برملا شده است این اتفاق بزرگی برای جامعه بشری است چرا که تیر خلاص سوم به اساس امپراطوری آمریکا خورد. بنده فکر می‌کنم امپراطوری آمریکا بزودی فرو خواهد ریخت.

احمدی‌نژاد در ادامه تیرخلاص سوم را به اساس امپراطوری آمریکا در جهان عنوان کرد و گفت: امروز امپراطوری آمریکا در جهان کارش تمام شد آنها امروز می‌دانند که کارهایشان تأثیری بر ایران ندارد، آنان با امتیازدادن به سایر کشورها به دنبال چیزی هستند که خودشان اعتقاد دارند تأثیری در اراده ملت ایران نخواهد داشت. این یک پیروزی بزرگ برای ملت و مدیریت آینده جهان است.
 
رژیم صهیونیستی فلسفه وجودی خود را از دست داده است

وی در خصوص برخورد رژیم صهیونیستی با کشتی‌های حامل کاروان آزادی گفت: رژیم صهیونیستی براساس فریبی برپا شده و امروز هم فلسفه وجودی خود را از دست داده است مستکبران با دروغ‌سازی و مظلومیت نمایی این رژیم اشغالگر را درست کردند و با فضاسازی در دورانی که ملت‌های منطقه در خواب عمیق یا در ابتدای یک خواب عمیق بودند این رژیم اشغالگر را تأسیس کردند و در شصت سال هر کاری خواستند انجام دادند.

رئیس‌جمهور گفت: براساس اطلاعات به دست آمده رژیم صهیونیستی پیش از جنایات اخیر خود به دنبال آن بود تا در ماه مبارک رمضان بار دیگر به غزه حمله کند. آنان باید بدانند که اگر حتی یک جنایت جدیدی انجام دهند نجات پیدا نخواهند کرد.
 
رئیس شورای عالی امنیت ملی افزود: امروز این رژیم به پایان راه خود رسیده است و این اتفاقی که افتاد درواقع همه تردید ها را به یقین تبدیل کرد موجی که در دنیا بر ضدرژیم صهیونیستی راه افتاده است دیگر تنها در ایران نیست گر چه این جمهوری اسلامی ایران پایه‌گذار و پیشتاز بوده و امروز نیز پیشتاز است.

وی خاطر نشان کرد: امروز شرایط به گونه‌ای شده است که 180 ملت حرف سی سال گذشته ملت ایران را می‌زند. این رژیم امروز فلسفه وجودی خود را از دست داده است. زمانی رژیم صهیونیستی تأسیس شد تا سلطه‌طلبان بتوانند با استفاده از این رژیم بر منطقه مسلط باشند اما امروز برای حفظ رژیم صهیونیستی مجبورند لشکرکشی کنند.

رئیس‌ جمهور افزود: چهار سال گذشته بنده در خصوص هولوکاست موضوعی را مطرح کردم که در آن دوران کسی جرأت نمی‌کرد در این خصوص حرفی بزند اما امروز در اروپا و در بسیاری از کشورها شاهد برپایی تظاهرات در این خصوص هستیم و از سوی دیگر شاهد انتشار کتاب‌های مختلف در زمینه هولوکاست هستیم بطوری که برخی میهمانان دهه فجر اعلام کردند که در این خصوص کتاب نوشتند اما اجازه چاپ به آنها داده نشده است و از طریق دیگر اقدام به چاپ کتب خود کرده‌اند.
وی گفت: رژیم صهیونیستی و همدستانش امروز در سراشیبی و اضمحلال قرار ندارند بطوری که هیچ چیز دیگر نمی‌تواند آنها را نجات دهد.

رئیس شورای امنیت ملی تصریح کرد: امروز هیچ ملتی حاضر نیست با این رژیم در همسایگی جغرافیایی قرار گیرد.

احمدی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه در نشست ان‌پی‌تی اتفاقات خوبی افتاد و باعث شد جنبش عدالت‌خواهانه جهانی شکل گیرد، گفت: امروز قدرت جدیدی به نام جنبش عدالتخواهی در جهان ایجاد شده است که پایه آن عنصر فرهنگی و انسانی است موضوعی که غرب در محاسبات خود آن را ندید، امروز همه انسان ها خواهان عدالت هستند و زمانی که اراده انسان‌ها به حرکت درمی‌آید در اصل بزرگترین قدرت جهانی شکل می‌گیرد.
 
امروز قدرت جدیدی به نام جنبش عدالت‌خواهی در جهان ایجاد شده است

وی افزود: امروز ما با آنان با قدرت نظامی و اقتصادی مواجه نیستیم قدرت نظامی ما فقط برای دفاع از خودمان است از سوی دیگر ما امروز قدرت اول اقتصادی جهان نیز نیستیم اما در این مسیر حرکت می‌کنیم و اگر روزی قدرت اول جهان باشیم از آن در جهت گسترش عدالت و انسانیت استفاده خواهیم کرد.

احمدی‌نژاد با اشاره به کنفرانس ان‌پی‌تی گفت: زمانی که ایران در این کنفرانس صحبت کرد تقریبا همه ناظران و حتی نمایندگان آن پنج کشور آن را تأیید کردند به طوری که یکی از نمایندگان این پنج کشور گفت: ما همه این حرف‌ها را قبول داریم ولی چون آمریکا بمب اتم دارد و ما نیز داریم نمی‌توانیم سخنی به میان آوریم اگر شما کاری کنید که بمب‌های آمریکا برچیده شود ما هم داوطلبانه بمب‌های خود را جمع می‌کنیم.

رئیس‌جمهور گفت: این قدرت فرهنگی و انسانی است که منشأ آن آسمانی و تجلی آن در اراده مردم است.
 
بیانیه تهران دور جدیدی را در محاسبات جهانی آغاز کرد

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به بیانیه تهران گفت: برخی‌ها گمان می‌کنند بیانیه تهران فقط موضوع هسته‌ای ایران بود در حالی که موضوع هسته‌ای گوشه‌ای از آن بیانیه بود. بیانیه تهران در اصل دوره جدیدی را آغاز کرد به عبارت دیگر این بیانیه نشان داد که می‌توان جلوی آمریکا ایستاد و حرف انسانی زد و از آنها نترسید و پیروز شد که در همین راستا بنده از رییس‌جمهور برزیل و ترکیه تشکر می‌کنم. چرا که این دو کشور کار بزرگی انجام دادند و دوره جدیدی را در محاسبات جهانی آغاز کردند.
امروز شرایط به گونه‌ای است که چندین کشور برای پیوستن به این جبهه اعلام آمادگی کردند که همین امر باعث شده است که دوره‌ جدیدی آغاز شود. که یک جبهه آن را در کنفرانس ان‌پی‌تی و جبهه دیگر از آن را در موضوع هسته‌ای دیدیم و جلوه‌های دیگر را در آینده خواهیم دید، این موجی است که در حال بالا آمدن است که در مقابل موج آنان فروکش کرده و توانشان تخلیه شده است.
 
جمهوری اسلامی ایران به دنبال کرامت انسانی است
 
احمدی‌نژاد در ادامه این گفتگوی زنده تلویزیونی به موضوع زنان و جوانان در جامعه و نقش آنها اشاره کرد و گفت: جمعیت بانوان و جوانان ما بیش از پنجاه درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند از منظر انسانی زن و مرد با هم تفاوتی ندارند، ما به دنبال این هستیم که کرامت انسانی فراهم و توانمندی انسان آن طور که شایسته است شناخته شود.

رئیس‌ جمهور احیای هویت، خودباوری، توانمندی‌ها و احساس توانستند را از بخش‌های مهم کار فرهنگی دولت خواند و گفت: امروز خوشبختانه در این زمینه‌ها کارهای خوبی صورت گرفته است در شرایط کنونی بحث خاصی در مورد بانوان وجود دارد و آن تقویت روحیه خودباوری و برداشتن موانع از برابر بانوان است که البته در آن بخش کارهای فراوانی صورت گرفته است که یکی از آنان حضور بانوان در دولت است.

احمدی‌نژاد با اشاره به مقاومت‌های فراوانی که نسبت به حضور بانوان در دولت وجود داشت، گفت: امروز دو معاونت تخصصی دولت در دست خانم‌هاست. اولی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری است که می‌بایست براساس سیاست‌های مشخص کل جریان‌های علمی و فناوری را هدایت کند و دومین معاونت، معاونت حقوقی ریاست جمهوری است که حوزه پیچیده‌ترین کارهای تخصصی است که ریاستش بر عهده یک خانم متخصص دانشگاهی قرار دارد که کارها واقعاً به خوبی انجام می‌شود.

رئیس‌ جمهور گفت: در این معاونت کارهای بسیار گسترده‌ای از جمله بررسی روابط مجلس و شورای نگهبان بحث‌های دقیق حقوقی، تفسیر قانون اساسی و عادی و اختلافات، تناقضات و مشابهات صورت می‌گیرد، که همگی از کارهای سخت و مهم است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: در بخش مشاور رئیس‌جمهور در امور زنان هم کارها با دقت پیش می‌رود.
 
زن ستون اصلی جامعه است

رئیس‌جمهور گفت: هنگامی که این اتفاق افتاد راه باز شد تا زنان در عرصه‌های تخصصی کشور حضوری گسترده داشته باشند به طوری که امروز در مراکز درجه یک پژوهشی زنان متخصصی حضور دارند و مشغول به کار هستند.

وی همچنین در خصوص بکارگیری بانوان در سمت وزارت گفت: بنده در این زمینه محدودیتی نداشتم و سه نفر را معرفی کردم اما تشخیص مجلس این بود که به یک نفر رأی دهد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه زن و مرد مکمل یکدیگر هستند و مقابل هم قرار ندارند گفت: اندیشه مادی در غرب موجب شد چنین تفکر و وهمی بوجود بیاید و زنها به بردگی کشیده شود آنها شخصیت زن را خرد کردند و چیزی برای زن باقی نگذاشتند.

رئیس‌جمهور با اشاره به گزارش برخی کشورهای اروپایی در خصوص خشونت بر علیه زنان اشاره کرد و گفت: گزارشی مستند در اروپا نشان می‌دهد که بیش از 70 درصد از زنانی که در خانواده هستند آزار می‌بینند کتک می‌خورند و به آنها ظلم می‌شوند اما بخاطر اینکه خانواده حفظ شود، شکایت نمی‌کنند.
 
احمدی‌نژاد ادامه داد: ما فکر می‌کنیم که زن نقش اصلی را در جامعه دارد و ستون جامعه است البته این به معنای بی‌احترامی و بی‌اعتنایی به مرد نیست پایه اصلی سعادت جامعه خانواده است و اگر خانواده نباشد جامعه معنا ندارد. چرا که در جایی که خانواده به هم ریخته باشد خشونت، نابسامانی، بزهکاری و دروغ‌گویی به‌وجود خواهد آمد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: جامعه انسانی براساس محبت شکل می‌گیرد و مرد در جامعه مظهر جلال خداوندی است در عرصه‌های سخت در قدرت‌نمایی باید مردها وارد شوند که این لازمه جامعه است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه محور اصلی و حلقه اتصال محبت است و خداوند کانون محبت را در زنان قرار داده است، گفت: اگر این نقش‌آفرینی از زن گرفته شود محبت از جامعه بیرون می‌رود و جامعه گسیخته خواهد شد.
 
دولت برای تحکیم بنیان خانواده برنامه‌های گسترده‌ای دارد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در این راستا دولت کارهای خوبی انجام داده است و برای تحکیم بنیان خانواده برنامه‌های گسترده‌ای دارد، گفت: برای اولین بار در این دولت سازماندهی گسترده‌ای در زمینه بحث مسکن، ازدواج آسان، پشتیبانی از ازدواج و مشاغل زنان صورت گرفته است اخیراً در دولت موضوعی تصویب شد که زنانی که کارمند هستند کارشان را در منزل انجام دهند.

احمدی‌نژاد گفت: اینکه بانوان ما ده ساعت در اداره با پوشش خاص حضور یابند خیلی سخت است خانم‌ها می‌توانند در خانه باشند و کارشان را انجام دهند دو روز هم به اداره بروند و حقوقشان را نیز بطور کامل دریافت کنند.
 
رئیس‌جمهور گفت: ما برای مادرانی که کارمند هستند و فرزند به دنیا می‌آورند تخفیف‌هایی را در نظر گرفته و ساعت کارشان را کاهش دادیم امروز ساعت کار پرستاران که اکثر آنها خانم هستند کاهش پیدا کرده، البته معنای این امر این نیست که هیچ مشکلی در جامعه زنان وجود ندارد. اما باید گفت وضع ما از دیگران بهتر است، زیرا زنان ما بهتر هستند.
 
هیچ کس نباید بدون حکم قضایی کسی را مجازات کند

احمدی‌نژاد در ادامه این گفتگوی زنده تلویزیونی به موضوع برخوردهای اخیر با بدحجابی اشاره کرد و گفت: ما اینگونه برخوردها را توهین می دانیم که زن و مردی در خیابان راه بروند و کسی بیاید بگوید نسبت شما چیست؟

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه هیچ کسی حق ندارد در این خصوص سئوالی بپرسد، گفت: به اعتقاد بنده روش موجود روش درستی نیست البته این به این معنا نیست که ما نابسامانی‌های اجتماعی را نمی‌بینیم و یا نباید اصلاح کنیم. دولت این‌گونه رفتارها را قبول ندارد و تا آنجایی که بتواند برخورد و کنترل خواهد کرد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه برخی‌ها در کشور به محض آمدن اسم زن ناراحت می‌شوند، گفت: آنها باید خود را اصلاح کنند وقتی نابسامانی‌های اخلاقی پیش می‌آید همه مقصرند و مردها بیشتر از همه.
 
رئیس‌جمهور اضافه کرد: باور ما این است که هر کجا زن به صورت گسترده وارد شد اجتماع آنان بسیار سالم‌تر صحیح‌تر و اخلاقی‌تر است. عده‌ای در هر دوره‌ای هر چند ماه می‌خواهند جنجالی در کشور برپا و برخورد کنند که بنده در همین جا به صراحت اعلام می‌کنم که ما مطلقاً و از بنیاد با این موضوع مخالفیم.

دکتر احمدی‌نژاد تأکید کرد: البته این بدان معنا نیست که ما از عده‌ای بطور سازمان یافته بخواهد مشکلات اخلاقی را در جامعه گسترش دهند، چشم‌پوشی کنیم بلکه باید با کار اطلاعاتی و شناسایی و قانونی آنها را بازخواست و مجازات کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه قبل از امر به معروف باید پدیده‌ای در جامعه تبدیل به معروف شود، اظهار داشت: هیچ کسی نباید بدون حکم قاضی کسی را مجازات کند مگر جاهایی که بر طبق قانون باشد مثلاً در جرایم راهنمایی و رانندگی و نپرداختن قبض برق اما اینکه بر مسایل اجتماعی مأموری خودش تشخیص دهد و خودش مجازات کند صحیح نیست.

وی تأکید کرد: بنده امیدوارم در این زمینه نیازی به تذکر جدی بنده نباشد. اگر مشکلاتی در جامعه بوجود می‌آید باید ریشه‌یابی و با روش عالمانه و انسانی حل شود محال است فردی شخصیت کسی را تخریب کند تا او حرفش را بپذیرد.

دکتر احمدی‌نژاد ادامه داد: باید با ادبیات امروز با نسل خود حرف بزنیم و مفاهیم کتب را با بیان امروز منتقل کنیم.
 
جهت‌گیری‌های فرهنگی باید در یکسو باشند

رئیس‌جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا این خلاء فرهنگی پر شود گفت: امروز احساس هویت و خودباوری در میان جوانان ما وجود دارد و مانند گذشته نیست که مقاله می‌نوشتند و از بی‌هویت شدن جوانان می‌گفتند. امروز مسئولیت پر کردن این خلاء تنها بر برعهده دولت نیست. بلکه حوزه‌های علمیه و صدا و سیما و نهادهای فرهنگی نیز تحت کنترل دولت نیستند در این زمینه باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه همه جهت گیری‌ها باید در یک سو باشد، گفت: این درست نیست که هر ارگان در جهت خواست خود کار کند در موضوع فرهنگی باید همه در یک مسیر حرکت کنند تا بتوان به نتیجه رسید.

رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات شورای عالی فرهنگی در زمینه امور فرهنگی و مسایل اجتماعی گفت: این شورا در زمینه مسایل فرهنگی تلاش‌های بسیاری کرده است اما متأسفانه در این زمینه تعددی وجود دارد که هر نهادی احساس استقلال و استغناء می‌کند.

احمدی‌نژاد گفت: همانطور که این ملت همه ارزش ها را در طول تاریخ حفظ کرده است فرهنگ نیز باید حفظ شود. والدین باید برای فرهنگ فرزندانشان احساس مسئولیت کنند اگر خانواده احساس مسئولیت نکنند دولت و دیگران نمی‌توانند در محیط اجتماعی آن را مدیریت کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به رویکرد دولت دهم به مقوله فرهنگ گفت: نقش دولت نشان دادن جهت و باز کردن راه است، تولید فرهنگی را باید اهالی فرهنگ انجام دهند یعنی هنرمندان، نویسندگان و شاعران ما باید این کار را انجام دهند. اینکه دولت اعلام کرده است، رویکرد فعالیت‌هایش فرهنگی است برای این است که اگر فرهنگ را از انسان بگیرند، بی‌معنی می‌شود. چرا که ارتباطات انسان را فرهنگ تعریف و تنظیم می‌کند. روح و اندیشه ما در فرهنگ غوطه ور است و بدون فرهنگ روح انسان ‌می‌میرد، همانطور که جسم انسان بدون هوا می‌میرد.
 
احمدی‌نژاد گفت: اگر جوان‌های ما همه تکنولوژی را داشته باشند اما هویت انسانی خود را به همراه نداشته باشند ضررش بیشتر از همبستگی ملی است، چرا که همبستگی ملی ما هم‌حافظ و هم رشددهنده و هم عامل بقای فرهنگ ماست.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه دست برتر ما بر دنیا بحث فرهنگی است، گفت: اگر در اقتصاد با دنیا رقابت کنیم ممکن است ظرف 15 سال دیگر جای یکی از این ابرقدرت‌ها باشیم حتی در سیاست آن هم به معنای خاص خود، اما در فرهنگ بدیلی ندارند و نمی‌توانند در مقابل آن بایستند، ما می‌توانیم فرهنگ را به دنیا هدیه کنیم. چرا که مبنای محاسبات دنیا بعد فرهنگ ایران است که باید آن را پاس بداریم.

احمدی‌نژاد در پایان سخنان خود ضمن تبریک مجدد 22 خرداد گفت: قطعاً در 22 خرداد سال گذشته فارغ از اینکه چه کسی انتخاب شد و مردم به چه کسی رای دادند، نشانگر حضور گسترده ملت ایران در صحنه بود. بنده یقین دارم که اگر با کسانی غیر از فرد منتخب رای دادند صحبت کنیم ، خواسته آنها همان خواسته‌هایی است که انتخابگران به فرد منتخب رأی دادند.
رییس‌جمهور گفت: همه ملت ایران تعالی ملت، عدالت، کمال و محبت را می‌خواهند.
 
اندیشه ولایت و انتظار بسرعت در حال جهانی شدن است

احمدی‌نژاد با بیان اینکه آرمان همه هستی حاکمیت جهان عدالت، دوستی و کرامت است گفت: ملت ایران از ابتدا پیوند خود را با اندیشه ولایت و انتظار و عشق به امام زمان برقرار کرد و در این مسیر در حال حرکت است.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه این آرمان به سرعت در حال جهانی شدن است و پایه‌گذار آن نیز ملت ایران است، گفت: یکی از علت‌های اصلی عصبانیت بدخوان دنیا جهانی شدن این آرمان است که در این صورت باید بساط خود را جمع کنند و بروند که همین اتفاق نیز در حال رخ دادن است.

احمدی‌نژاد در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب گفت: این ماه، ماه بسیار بزرگی است؛ ماه خداست، ماه رحمت و برکات الهی است و فردا اول ماه رجب و همچنین میلاد امام محمد باقر(ع) است که این روز بزرگ را به جامعه بشری و ملت ایران تبریک می‌گویم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: