May 2021 06 / پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۲۲۹۵۹
۲۳ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۶
0
معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، تحريم ايران را بي اثر دانست و گفت: حضور شرکت هاي داخلي در پروژه هاي بزرگ نفت و گاز از جمله واگذاري توسعه فازهاي جديد پارس جنوبي به متخصصان داخلي، اقتدار صنعت نظام را در دنيا به رخ کشيده و عملا شرکت هاي غربي تحريم شده اند.
      
"صفر خليل ارجمندي" روز يکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تصميم شجاعانه مديران وزارت نفت در واگذاري پنج پروژه بزرگ و همزمان در قالب 10 فاز به پنج پيمانکار اصلي در داخل يک اقدام انقلابي بود به گونه اي که سابقه اتخاذ چنين تصميمي در هيچيک از دولت هاي قبل مشاهده نشده است.

وي افزود: اين در حالي است که در زمان حاضر هفت فاز توسط متخصصان داخلي در حال ساخت و اجراست و اين کار مي تواند حوزه هاي متعدد صنعتي کشور را تحت تاثير قرار دهد.

ارجمندي با اشاره به اينکه اين تصميم بي اعتنايي به آثار تحريم را به راحتي مشخص مي کند، تصريح کرد چند سالي است که شرکت هاي بزرگ خارجي فعال در حوزه نفت و گاز مشکلاتي را در انجام تعهدات خود براي وزارت نفت و کشور بوجود آورده اند و واگذاري فازهاي جديد به شرکت هاي داخلي باعث شده آنها ديگر حرفي براي گفتن نداشته باشند و اين تصميم به رخ کشيدن اقتدار نظام در اجراي پروژه هاي بزرگ است.

معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اظهار داشت با توجه به رکود اقتصادي دنيا و حتي مباحثي که در خصوص تحريم ها مطرح مي شود، شرکت هاي بزرگ دنيا علاقه مند به حضور در پروژه هاي بزرگ ايران هستند.

وي ادامه داد: در اصل شرکت هاي خارجي تحريم شده اند چرا که تاکنون يک مورد هم پيش نيامده که خارجي ها از پروژه هاي خود در ايران سود نبرده باشند يا طرف ايراني پروژه اي را معلق کرده باشد، چون ايران بهترين کارفرماست.

ارجمندي خاطرنشان کرد برخي از شرکت هاي خارجي که در کشورهاي حاشيه خليج فارس سرمايه گذاري کرده اند در مواردي با تعطيلي پروژه از سوي آن کشورها خسارت هاي مالي فراواني ديده اند در حاليکه در ايران تاکنون چنين موردي پيش نيامده است.

وي درباره حضور شرکت هاي داخلي در اجراي پروژه ها و افزايش توليد ناخالص ملي، تصريح کرد به ازاي اجراي هر فاز از پارس جنوبي يک درصد به توليد ناخالص ملي کشور افزوده خواهد شد.
معاون ايدرو در توضيح اين مطلب گفت: شرکت هاي خارجي وقتي پروژه ها را در اختيار مي گرفتند شبکه اي از بانک ها و موسسات مالي خودشان را هم دخيل مي کردند و همين امر باعث مي شد بيشتر خريدها از کشور آنها صورت و سود عمده اي به مجموعه هاي آنها تعلق بگيرد.

وي گفت: يکي از تصميم هاي بسيار خوب که در بحث واگذاري فازهاي جديد پارس جنوبي صورت گرفت تعريف پروژه استاندارد در کارگروه ويژه نفت با همکاري پيمانکاران بود، به اين معني که يکسري استانداردهاي اوليه مثلا در تعداد چاه هاي مورد نياز، طول خط لوله انتقال و ديگر موارد تعريف شد و براي اين پروژه استاندارد قيمت هايي مشخص در نظر گرفته شد.

ارجمندي افزود: مدت زمان اجراي اين پروژه استاندارد که ارزش آن 4.5 ميليارد دلار قيمت گذاري شده 35 ماه خواهد بود.

وي اظهار داشت ايدرو از زمان ورود به اجراي پروژه هاي بزرگ از حدود 30 تا 35 درصد ساخت داخل شروع کرده و اين عدد را در فازهاي 6،7 و 8 به 58 درصد رسانده و اکنون در فازهاي 17 و 18 اين رقم معادل 64 درصد است که اميدواريم در فازهاي جديدتر ميزان سهم صنعتگران داخلي به بالاي 70درصد برسد.

معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران درباره حضور ايدرو در پروژه هاي بزرگ گفت: ايدرو به دليل ماهيت صنعتي خود وقتي اجراي پروژه هاي بزرگ را در دست مي گيرد، تلاش مي کند تا سر حد امکان بخش اعظم کار خودش اجرا نمايد.

وي تعميق ساخت داخل، تجهيز و مراقبت، اعمال قانون و حداکثر استفاده از توان فني و مهندسي کشور را از دلايل حضور ايدرو در پروژه هاي بزرگ دانست.

ارجمندي درخصوص فوايد همکاري با شرکت هاي بزرگ تاکيد کرد رقابت و همکاري با شرکت هاي بزرگ بين المللي است که نتايج متعددي در بر دارد چنانکه ايدرو در ساخت فازهاي قبلي با چند شرکت خارجي همکاري هايي داشت و همين باعث شد تا تجربيات فراواني بدست آورد.

وي ادامه داد: با استفاده از اين تجربيات ساخت فازهاي 17 و 18 و در آينده نزديک 14 را مديريت خواهد کرد و ارتقا کيفيت اجراي پروژه و کاهش زمان اتمام پروژه از ديگر نتايج رقابت با شرکت هاي خارجي است.

معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت: ايدرو سازماني توسعه اي است و اين توسعه مي تواند از راه هاي مختلف از جمله حضور در پروژه هاي بزرگ صنعتي و پيمانکاري دنبال شود.

ارجمندي افزود: الگوهاي جهاني هم به اين شکل است که چند شرکت بزرگ در حوزه هاي مختلف بهترين کارها را در حوزه پيمانکاري مديريت مي کنند و آن را به يک قابليت منطقي مي رسانند و از محل صادرات دانش فني و اجراي پروژه هاي بزرگ قدرت و اقتدار براي کشور کسب مي کنند.
وي اظهار داشت ايران در حوزه پروژه هاي بزرگ اين توانمندي را نداشته است و ايدرو به دليل همين احساس نياز از حدود 10 سال قبل پا به عرصه اجراي پروژه هاي بزرگ پيمانکاري گذاشته و فاز نخست پارس جنوبي را اجرا کرده است.

ارجمندي خاطرنشان کرد ايدرو فازهاي 6 ، 7 و 8 را با سهم 29 درصدي و با کمک دو شرکت ژاپني اجرا کرده است. بعنوان رهبر کنسرسيوم اجراي فازهاي 17 و 18 را با بهره گيري کامل از امکانات داخلي در دست ساخت دارد. در آخرين رويداد اين بخش از فعاليت ها نيز ايدرو بعنوان ليدر کنسرسيوم ساخت فاز 14 پارس جنوبي انتخاب شده و بزودي ابلاغ و قرارداد آن منعقد خواهد شد.

معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اضافه کرد: يعني ايدرو در يک برنامه 10ساله توانايي مديريت و ايجاد پروژه هاي بزرگ را بدست آورده است.

** حضور شرکت هاي بزرگ داخلي و کاهش قيمت مناقصه ها

معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت: اگر شرکت هاي بزرگ داخلي مانند ايدرو و قرارگاه خاتم الانبيا در مناقصه پروژه هاي بزرگ شرکت نکنند معلوم نيست شرکت هايي مانند توتال و شل با چه قيمت هاي سرسام آوري براي ساخت پروژه هاي ما حضور پيدا مي کنند.

ارجمندي افزود: کارفرمايان علاقه مند هستند اجراي پروژه هاي بزرگ را به بخش خصوصي واگذار کنند اما شرکت هاي فعلي بخش خصوصي حتي توانايي تامين تضمين پروژه هايي مانند فازهاي پارس جنوبي را ندارند و کارفرما هرگز در واگذاري پروژه هاي مهم خود ريسک نمي کند.

وي ادامه داد: بنابراين سازمان هاي بزرگي مانند ايدرو پروژه را قبول کرده و بين شبکه اي از سازندگان بخش خصوصي تقسيم مي کند که اين امر کار صنعتگران داخلي را توسعه داده و آنها را تجهيز مي کند.

اين مقام مسوول با بيان اينکه ايدرو در ساخت پروژه هاي بزرگ مشارکت دارد، گفت: شرکت هاي بزرگ سازنده تجهيزات در دسترس ايدرو بوده و همچنين براي شرکت هاي تابعه نيز سفارش کار مي گيرد.

معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت: نتيجه آثار اين حضور آن است که امروز شرکتي مانند ايدرو به يک سازماني چابک و قابل رقابت در حوزه نفت و گاز و پتروشيمي و انجام پروژه هاي بزرگ تبديل شده است.

** حضور موثر ايدرو در توسعه خط سه مترو تهران

ارجمندي درباره توسعه خطوط ريلي کشور نيز گفت: خط سه مترو به طول 33 کيلومتر بزرگ ترين خط مترو تهران است که جنوب غرب تهران (جاده ساوه) را به شمال تهران (ازگل) وصل مي کند در اين مسير در هر يک کيلومتر يک ايستگاه در نظر گرفته شده است.

وي افزود: ابتدا قرار بود اين خط از فاينانس(منابع مالي خارجي)اجرا شود که ايدرو توسعه خط سه مترو تهران را عهده دار شد و دولت نيز 100 ميليون دلار براي آغاز پروژه پرداخت کرد.
معاون سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت: ما کار را شروع کرديم و تاکنون 18 درصد کار اجرا شده است.

وي تاکيد کرد در صورت تامين منابع مالي اين پروژه، زمان بهره برداري آن سريعتر از ديگر خطوط خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها