کد خبر: ۲۲۹۵۱
۲۳ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۰۹
0
بزودي کميته هاي هفت گانه برگزاري نمايشگاه اکسپو برنامه هاي ويژه ي خود رادر سالن ايران برگزار مي کنند .
 
پول نیوز – وزيربازرگاني ايران روز يکشنبه گفت : بزودي کميته هاي هفت گانه برگزاري نمايشگاه اکسپو برنامه هاي ويژه ي خود رادر سالن ايران برگزار مي کنند .
   
به گزارش پول نیوز " مهدي غضنفري" در نشستي با خبرنگاران اعزامي به شانگهاي افزود: در طول هفت هفته آينده قرار است هرکدام از کميته ها همچون فرصت هاي اقتصادي وسرمايه گذاري ، شهر سازي ، معماري و مهندسي ، علوم و فناوري ، اطلاع رساني و مديا و غيره به مدت يک هفته براساس موضوعات خود به ارايه تصوير زيبا از ايران براي جهانيان بپردازند .

وزيربازرگاني با اشاره براينکه ارايه تصويري درست از ايران دراکسپو از اهميت بالايي برخوردار است ، افزود: کميته ها نقش موثري در تصويرسازي درست از ايران دارند .

به اعتقاد وي در زمان حاضر با توجه به انواع و اقسام تبليغات جهاني عليه ايران تصوير واقعي کشورمان براي مردم برخي نقاط جهان شکسته شده و بايد اصلاح شود .

غضنفري با بيان اينکه سالن ايران تا پايان شش ماه برگزاري شاهد تحول و تغيير جديد و اساسي خواهد بود ، گفت :تمام تلاش ها برآن است تا غرفه ايران پوياتر بوده و بنحو مناسبي پيام خود رابه بازديد کننده ارايه دهد .

وزير بازرگاني از انعقاد قرارداد ساخت فيلم يک دقيقه اي خبرداد که در آن قرار است مفاهيم معنوي با موضوع فرهنگ نشان داده شود .

وي گفت : بزودي اين فيلم در سالن ايران براي بازديد کنندگان به نمايش گذاشته مي شود .

* توجه جهانيان به سالن ايران
غضنفري مي گويد : حضور رييس جمهوري ايران در اکسپو 2010 شانگهاي و بازديد از سالن ايران ، اين رويداد را به عنوان يک نمايشگاه و جريان مهم فرهنگي معرفي واهميت آن را بر همگان روشن کرد .

وي با بيان اينکه درچند سال گذشته شناخت اندکي از اکسپو وجود نداشت ، عنوان کرد: احمدي نژاد با بازديد از سالن ايران در شانگهاي باعث شد تا يک قدم جلوتر باشيم .
به گزارش ايرنا ، رييس جمهوري ايران روز جمعه 21 خرداد ماه در مراسم روز ملي ايران دراکسپو 2010 شانگهاي شرکت کرد .

وي درادامه سخنان خود با تاکيد براينکه هدف اصلي اکسپو ارايه تصوير واقعي به مردم جهان است گفت :" اگر قرار است تصوير درست را نشان دهيم بايد واقعيت ها را به تصويرکشيد ".

* سمبل هاي اکسپو

وزير بازرگاني با استناد به مشاهدات دربازديد ازسالن کشورها درباره وجود چند ديدگاه مختلف در ارايه سمبل هاي مورد نظر هرکشور به مناسبت "شهر بهتر زندگي بهتر" در اکسپو 2010 شانگهاي گفت : گروهي از کشورهاي داراي فناوري بالا براي ارايه سمبل هاي مورد نظر خود از مولتي مديا استفاده کردند و تعدادي فاقد فناوري به خريداري آن پرداختند که شايد اين وضعيت نوعي ناهماهنگي ميان فناوري و پيام ايجاد مي کند .

به اعتقاد غضنفري در برخي از سالن کشورهايي که وي آنها را در گروه دوم قرار داده بازديد کننده فردي منفعل است که رويدادها از پيش چشمان او درحال حرکت هستند و بايد به خاطر بسپارد ودر مورد آنها فکر کند .

غضنفري اين موضوع را نيز گفت که تعدادي از کشورها تلاش مي کنند تا ترکيبي از مولتي مديا و سمبل هاي حقيقي را نشان دهند .

وزير بازرگاني سپس انتخاب برخي کشورها را در عدم ورود به فضاي مجازي و ارايه سمبل هاي حقيقي مورد توجه قرار داد و افزود: دراين سالن ها بازديد کننده نه تنها سمبل ها را مشاهده مي کند بلکه او به عنوان بازيگر فعال در سالن نقشي را برعهده مي گيرد ونوعي تعامل دو طرفه ميان بازيد کننده و عوامل نمايش وجود دارد.

*دو مشخصه سالن ايران

وزير بازرگاني ارايه سمبل هاي حقيقي و نقش فعال بازديد کننده در سالن ، اختيار وي براي انتخاب زمان ورود و خروج را از امتيازات سالن ايران نسبت به بسياري از کشورهاي شرکت کننده در اکسپو عنوان کرد .

غضنفري با استناد به اظهارات مختلف عنوان شده از سوي بازديد کنندگان تصريح کرد: "به اعتقاد اغلب آنها سالن ايران داراي روح زندگي بوده و آرامش معنوي برآن حاکم است ."
وي مي گويد: دست اندرکاران برپايي سالن ايران که متشکل ازتمامي وزارتخانه ها، سازمانها و نهادهاي مختلف مي باشند در آماده سازي سالن ايران بدنبال ارايه نوعي تمايز بودند واگرنه با رسانه هاي جديد تصويري ديگر جذابيتي ايجاد نمي شد .

*پيام شهر بهتر ، ايران

غضنفري در بخش ديگري از ديدگاه هاي خود عنوان کرد :" پيام ما براي شهربهترو زندگي بهتر آن است که شهروند بايد بخشي از شهر بهتر باشد ، موجودي تعامل گر که نوعي شهر وزندگي را به ما آموزش دهد ."

وزير بازرگاني با تاکيد براين موضوع که از نظر ايران مهمترين عنصر شهر بهتر ، فرهنگ بهتر است ، افزود: شهربهتر فرهنگ بهتر در درون سالن نوعي فرهنگ به نمايش گذاشته شده و به بياني ديگر زندگي بهتر همراه با فرهنگ در کنار فناوري ، نوآوري وغيره است .
وي تصريح کرد: از نظر جمهوري اسلامي درکنار رهبري فناوري ها يک گمشده بشر وجود دارد و آن فرهنگي براي با هم بودن است .

وزير بازرگاني در پاسخ به پرسش خبرنگاري درباره استفاده از برند ها يا نشان تجاري گفت : هر کشوري با سليقه و سبک خود فرهنگ بهتر را نشان مي دهد و لذا انبوهي ازبرندها به انسان آرامش نمي دهد .

* محتواي غرفه حاصل فکر جمعي است

غضنفري در پاسخ به پرسشي درباره محتوا و پيام غرفه نيز گفت که اين امر حاصل افکار جمعي درقالب هفت کميته ملي اکسپو با مسئوليت وزارت بازرگاني بوده است.
وي با بيان اينکه امکان بهره گيري از ساير ابزارها براي معرفي ايران در نمايشگاه اکسپو شانگهاي وجود داشت ، گفت : با اين وجود تلاش شد تا با ارايه سمبل هاي گذشته ، حال و تکنولوژي هاي نانو فرهنگ برتر نشان داده شود .

* انعقاد قرارداد فيلم يک دقيقه اي

وي در ادامه به موضوع خريد کالا توسط سالن ايران نيز اشاره کرد و گفت :" هر چند که فروش کالا را نفي نمي کنيم اما هدف اصلي اين نبوده که پس از پايان نمايشگاه کالا خريداري شود .

* طراحي سالن

به گزارش ايرنا ، "کاظم اکبرپور " مدير اجرايي سالن اکسپو 2010 شانگهاي درباره طراحي سالن گفت که اين طرح از ميان 20 تا 30 طرح ارايه شده در يک مسابقه ي سراسري توسط کميته ملي اکسپو انتخاب شده است .

مديرعامل شرکت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي جمهوري اسلامي ، در باره دلاليل انتخاب طرح کنوني سالن ايران که تلفيفي از معماري اسلامي و ايراني است عنوان کرد : در آن زمان بسياري از طراحان معتقد بودند که سالن ايران بايد براساس معماري اسلامي ساخته شود و اين انديشه قالب به برگزار کنندگان نمايشگاه تزريق شد .

اکبرپور تاکيد کرد: در مکانيزم انجام فعاليت نيز شرکت ها و افراد صاحب نظر دعوت شدند و نظرات انها دريافت شد .

وي به بازتاب هاي داخلي وخارجي از سالن ايران اشاره کرد وگفت : بازخوردهاي مختلف از اظهارات ارايه شده توسط کارشناسان نشان مي دهد که با استقبال بسياري مواجه است .

مديرعامل شرکت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي جمهوري اسلامي ، معماري بيروني سالن ايران را در ايجاد صف هاي طولاني درمقابل سالن ايران و اشتياق براي ورود به آن را موثر برشمرد .
ياد آور مي شود وزير بازرگاني به مدت سه روز در شانگهاي حضور داشت و براي چند ديدار تجاري با مقامات سنگاپور و بخش خصوصي ، چين را ترک کرد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: