پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۲۴۲۴۰
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۷
0
حسن عباسی معروفان گفت: با توجه به بارندگی‌ها و وضعیت مساعد آب و هوایی خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته دیرتر آغاز شد.
خرید تضمینی گندم از 14 فروردین ماه آغاز شدپول‌نیوز - عباسی معروفان گفت: اولین محموله گندم چهاردهم فرودین ماه از سیستان و بلوچستان و مناطق جنوبی کرمان خریداری و تا اواخر مهر ماه ادامه دارد.

حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی از آغاز خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت: با توجه به بارندگی‌ها و وضعیت مساعد آب و هوایی خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته دیرتر آغاز شد.

وی افزود: اولین محموله گندم چهاردهم فرودین ماه از سیستان و بلوچستان و مناطق جنوبی کرمان خریداری و تا اواخر مهر ماه ادامه دارد و این درحالی است که سال گذشته ۲۲ اسفند ماه خرید کلید خورده بود.

عباسی معروفان در خصوص وضعیت تولید گندم در سال جاری بیان کرد: براساس پیش بینی معاونت امور زارعت وزارتخانه امسال بالای ۱۳ میلیون تن گندم خواهیم داشت که حداقل ۱۰ میلیون تن این میزان از سوی بازرگانی دولتی خریداری می‌شود.

معاون داخلی بازرگانی دولتی ادامه داد: براساس مصوبه شورای اقتصاد نرخ هر کیلو گندم معمولی هزار و ۳۰۰ و گندم دوروم هزار و ۳۴۵ تومان است و انتظار می‌رود که همانند سال گذشته تا پایان خرید تضمینی مطالبات گندمکاران پرداخت شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت صادرات گندم عنوان کرد: با توجه به مازاد تولید، مجوز صادرات سه میلیون تن گندم صادر شد که تا کنون بخشی از آن صادر و مقداری در حال مذاکره با کشورهای همسایه هستیم و از انجا که محدودیتی زمانی وجود ندارد به مرور پس از مذاکرات با طرف‌های خارجی صادر خواهد شد.

عباسی معروفان در ادامه افزود: با توجه به وضعیت مساعد آب و هوایی انتظار می‌رود که امسال هم مصوبه صادرات ابلاغ شود تا همچنان در زمره باشگاه صادرکنندگان قرار گیریم.
 
معاون داخلی بازرگانی دولتی در بخش دیگر سخنان خود در خصوص وضعیت خرید تضمینی دانه‌های روغنی تصریح کرد: سال گذشته ۲۱۲ هزارتن انواع دانه‌های روغنی از کشاورزان خریداری شد که امسال پیش بینی می‌شود با افزایش حداقل دوبرابری این رقم به بالای ۴۰۰ هزارتن برسد.
برچسب ها: گندم ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.