April 2020 01 / چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۳۷۲۱
۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۷
0
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اشاره به مصرف آب در کشاورزی و صنعت تصریح کرد: شانس زیادی برای بهره‌مند شدن از پساب‌ها به عنوان منابع آبی وجود دارد. پساب‌های تصفیه شده به صورت مطمئن، منابع مقرون به صرفه و پایداری برای تامین آب، انرژی، مواد غذایی و سایر مواد خواهند بود.
پول‌نیوز - روز جهانی آب ، هرساله به یک موضوع از چالش‌های آبی اختصاص دارد؛ در سال 2017 این موضوع به فاضلاب و کمپین " چرا آب را بیهوده تلف کنیم؟" اختصاص داده شده است. اینکه باید تولید پساب را کاهش داد و از آن برای استفاده مجدد بهره‌مند شد.

به گزارش گروه انرژی پول‌نیوز، مهندس عبدالرضا خلیلی مدیرعامل شرکت با اشاره به اینکه   22 مارس هر سال از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی آب نامگذاری شده است و در سال 2017 این روز برابر است با 2 فروردین 1396 و  شعار روزجهانی آب در این سال  با عنوان  " پساب ، طلای خاکستری "  انتخاب شده  افزود: آب باید در هر مرحله از چرخه آب با دقت مدیریت شود؛ از برداشت آب شیرین، تصفیه مقدماتی، توزیع، استفاده، جمع‌آوری و تصفیه نهایی تا استفاده از پساب تصفیه شده و بازگشت نهایی آن به طبیعت و آمادگی کامل برای برداشت و ورود مجدد به این چرخه.

وی با اشاره به اینکه  رشد جمعیت به توسعه شهری و اقتصادی شتاب داده است گفت  : به همین دلیل پساب تولید شده و بار آلودگی ناشی از آن در سطح جهان رو به افزایش است؛ درحالی که مدیریت پساب نادیده گرفته می‌شود و پساب با اینکه منبعی مقرون به صرفه و پایدار برای تامین آب و انرژی و مواد مغذی است، بی ارزش انگاشته می‌شود. بنابر این نیاز است دیدگاه ما نسبت به پساب تغییر نماید و به آن به عنوان یک منبع و نه ماده‌ای دور ریختنی نگاه شود.

مهندس خلیلی با تاکید بر اینکه  استفاده مجدد از پساب می‌تواند راهکاری برای حل چالش‌های دیگر چون تولید غذا و توسعه‌ی صنعتی باشد اظهار داشت: فرایند‌ها و تاسیسات بسیاری وجود دارد که امکان استفاده از پساب را برای تامین تقاضای رو به رشد آب در شهر‌ها، حمایت از کشاورزی پایدار، افزایش انرژی تولیدی و توسعه‌ی صنعتی فراهم می‌نماید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اشاره به  مصرف آب در کشاورزی و صنعت تصریح کرد: شانس زیادی برای بهره‌مند شدن از پساب‌ها به عنوان منابع آبی وجود دارد. پساب‌های تصفیه شده به صورت مطمئن، منابع مقرون به صرفه و پایداری برای تامین آب، انرژی، مواد غذایی و سایر مواد خواهند بود.

وی در ادامه افزود: می‌توان به طور مستقیم از فاضلاب در کسب و کار بهره مند شد. مثلا؛ از پساب تصفیه شده برای سرد و گرم کردن و از آب باران جمع‌آوری شده شیروانی‌ها در سیفون دستشویی، ششستشوی ماشین و آبیاری استفاده کرد.

مهندس خلیلی ازشرکت آب وفاضلاب استان مرکزی به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در اجرای طرح های فاضلاب یاد نمود و تصریح کرد : هم اکنون ضریب برخورداری جمعیت شهری استان مرکزی از خدمات دفع فاضلاب شهری 62 درصد است در صئورتی که میانگین کشوری   45 در صد است.

وی با اشاره به وضعیت طرح ها وتاسیسات فاضلاب در استان گفت: هم اکنون 11 تصفیه خانه فاضلاب در  7 شهر استان در دست بهره برداری و 4تصفیه خانه فاضلاب در دست ساخت می باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: