کد خبر: ۲۲۳۲۵۹
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
0
چند گزینه منطقی برای سفر خود را انتخاب کنید و هزینه‌های هر کدام را بسنجید. بدین ترتیب می‌توانید بسنجید با حداکثر پس‌اندازی که برایتان امکان دارد، چه زمانی می‌توانید به کدام یک از این مقاصد بروید.
پول‌نیوز، محمدعلی دیانتی‌زاده - شاید شما نیز جزو آن دسته از آدم ها باشید که رفتن به سفر را مستلزم بی‌نیازی کامل از مال دنیا می‌دانند و می‌پندارند کسانی که اهل سفرند یا به‌اندازه کافی پول دارند یا بیش از اندازه آسان‌گیر.

جالب است بدانید بسیاری از اهالی سفر اعم از داخلی و خارجی، نه به آن معنا که در ذهن شماست پولدارند و نه آن‌قدرها جان‌سخت یا بی‌فکر که بتوانند با جیب خالی به سفر بروند.

هدف‌گذاری صحیح


چند گزینه منطقی برای سفر خود را انتخاب کنید و هزینه‌های هر کدام را بسنجید. بدین ترتیب می‌توانید برآورد کنید که با حداکثر پس‌اندازی که برایتان امکان دارد، چه زمانی می‌توانید به کدام یک از این مقاصد بروید.

آگاهی از اطلاعات لازم

از فضای مجازی برای آگاهی از مناسب‌ترین زمان سفر، کمترین قیمت‌های بلیت رفت و برگشت و مقرون به صرفه‌ترین هتل‌ها کمک بگیرید.

تخصیص حساب پس‌انداز

قدم اصلی برای تامین مالی سفر، پس‌انداز است که قدری زمان می‌برد و مشروط به مدیریت هزینه است.

یکی از حساب‌های بانکی راکد خود را به واریز مبالغ مربوط به پس‌انداز اختصاص دهید. در صورت لزوم حساب پس‌انداز جداگانه برای مسافرت باز کنید و با فعال‌سازی اطلاع‌رسانی پیامکی آن مدام از افزایش مانده‌حساب خود حتی با کمترین واریز مطلع شوید تا تشویق به تکمیل موجودی لازم برای رفتن به سفر مد نظرتان شوید.

پیش‌بینی‌های قبلی

پیش‌بینی‌های قبلی برای نحوه رفت و برگشت، خورد و خوراک، محل اقامت و دیگر ملزومات سفر، بی‌شک به کاهش هزینه‌های شما کمک خواهد کرد.

پایبندی به برنامه‌ریزی‌ها

این را بدانید که اگر آدمی برای انجام کاری مصمم باشد، راه آن را نیز خواهد یافت و آن‌گاه برای پیمودن این راه برنامه‌ریزی خواهد کرد و خود را مقید به پایبندی به این برنامه خواهد دانست.

مهم این است شما واقعا چقدر به مسافرت رفتن علاقه‌مند باشید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: