کد خبر: ۲۲۳۲۳
۱۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۱
0
حميد تهرانفر مدير کل نظارت بر بانكها و موسسات اعتباري بانک مرکزي از تعطيلي دو موسسه بزرگ و داراي نفوذ خبر داد.

درگير تعطيلي دو موسسه بزرگيم
وي اظهار داشت: اين دو موسسه که در جريان اخذ مجوز بانک مرکزي هستند، به زودي تعطيل مي شوند، راضي به اين کار نيستيم اما ما را ناچار کردند.

مدير کل نظارت بر بانكها و موسسات اعتباري بانک مرکزي با اشاره به شعب بسيار اين دو موسسه در سطح کشور گفت: بانک مرکزي هم اکنون خود را درگير کرده تا اين دو موسسه بزرگ را تعطيل کند، تعطيلي اين دو موسسه سر و صداي بسياري به همراه مي آورد.

رو در روي بانک مرکزي ايستادند
وي گفت: بانک مرکزي همانند پزشک و بازار پولي مانند بيمار است، تا کنون به اين بيمار دارو مي داديم، اما بازار پولي نياز به جراحي دارد.

تهرانفر در ادامه اين دو موسسه بزرگ را متخلف عنوان کرد و گفت: اينها اصرار بر تخلف دارند، رو در روي بانک مرکزي ايستاده اند و مقررات را رعايت نمي کنند.

وي تصريح کرد: به اين موسسات مي گوييم، آرامتر حرکت کنيد تا بازار پولي نظم بگيرد و در فضايي آرام به شما مجوز داده شود، اما عکس آن حرکت مي کنند. حتي تعداد شعب خود را ظرف مدت کوتاهي دو برابر مي کنند.

سياست هاي دولت را به چالش کشيدند
مدير کل نظارت بر بانكها و موسسات اعتباري بانک مرکزي در ادامه عملکرد آنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در فضايي که دست و بال بانکها بسته شده، هيات دولت و شوراي پول و اعتبار نرخ هاي سود بانکي را تعيين کرده و بانکها اجازه توزيع سود بيش از حد معيني را ندارند، هر نرخي را که بخواهند اعلام مي کنند.

تهرانفر اذعان داشت: عملا رو در روي بانک مرکزي ايستادند و سياست هاي دولت را به چالش کشاندند، چاره اي جز تعطيلي اين موسسات نداريم.

زورتان نمي سد؟ نفوذ زيادي دارند
وي با اشاره به طرح اساسنامه آنها در شوراي پول و اعتبار و اخذ مجوز از بانک مرکزي و شوراي پول و اعتبار گفت: تا زماني که مقررات بانک مرکزي را رعايت نکنند، به آنها مجوز نمي دهيم.

مدير کل نظارت بر بانكها و موسسات اعتباري بانک مرکزي در پاسخ به اين سوال خبرنگار موج که گويا "زور بانک مرکزي به اين موسسات نمي رسد"، پاسخ داد: نفوذ اينها زياد است و همين نفوذ آنها کار ما را سخت کرده به همين دليل اين پروسه زمان بر شده است.

تعداد موسسات فاقد مجوز بيشتر است
وي با تاکيد بر مسئوليت سنگين بانک مرکزي براي مديريت بازار پولي، تصريح کرد: بانک مرکزي با يک بازار پولي رو به رو است که تعداد موسسات غير مجاز آن از موسسات مجاز بيشتر است.

تهرانفر خاطر نشان کرد: موسسات و بانک هايي با ساختاري مناسب ورشکست نمي شوند و پول مردم در اين موسسات از بين نمي رود اما معلوم نيست در موسسات غير مجاز چه مي گذرد.

وي در پايان گفت: اسامي موسسات مجاز از سوي بانک مرکزي اعلام شده، مسئوليت سپرده گذاري در موسسات فاقد مجوز بانک مرکزي با خود مردم است.

موج باور دارد اين دو موسسه بزرگ که در عرصه اقتصادي با پشتوانه معنوي و فکري وارد شده اند، پاسخ ها و راههاي برون رفت از اين چالش را مي توانند بيان کنند و به همين منظور آمادگي دارد در اين راستا، آنچه که مدعي مي شوند را منعکس نمايد.

گفتگو از زهرا مهدور
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: