March 2020 30 / دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۲۴۳۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
0
رشد فزاینده اقتصادی چین با جمعیت یک میلیارد و 300 میلیون نفر هر روز باعث نگرانی بسیاری از کشورهای توسعه یافته همچون آمریکا شده است.
حداقل دستمزد کارگران چینی چقدر است؟پول‌نیوز -چین امروز در حال تبدیل شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می‌رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند.

رشد فزاینده اقتصادی چین با جمعیت یک میلیارد و 300 میلیون نفر هر روز باعث نگرانی بسیاری از کشورهای توسعه یافته همچون آمریکا شده است. چین امروز در حال تبدیل شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می‌رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند.

پیوستن سریع چین به سیستم تولید جهانی باعث شده تا ورود چین به بازارهای جهانی با موفقیت همراه شود.

 عرضه فراوان نیروی کار ارزان و مناسب به همراه نرخ رشد پس انداز و سرمایه بالا و سرمایه گذاری مستقیم که با خود فن آوری را می آورد عاملی شده تا رشد اقتصادی این کشور هر روز با سرعت بیشتری باشد.

 در چین میانگین درآمد کارگران آنهم در شهرهای بزرگ حدود 500 دلار است البته این نرخ در شهرهای دیگر متفاوت است اما در مجموع دستمزد یک کارگر در چین کمتر از 200 دلار نیست. کارفرمایان چینی باید 30 درصد حق بیمه پرداخت کنند این در حالی است که در ایران کارگران 7 درصد از سهم حق بیمه را خودشان پرداخت می‌کنند و سهم حق بیمه کارفرمایان 23 است. نیروی کار برای خارجی هایی که در چین فعالیت می‌کنند بسیار ارزان است و آنها بیشتر تمایل دارند در فعالیت های اقتصادی خود از نیروی انسانی چینی استفاده می‌کنند.

دستمزد کارمندان نیز در چین متفاوت است به نحوی که یک کارمند ساده در شانگهای حدود 3 هزار یوان دستمزد می‌گیرد البته عموماً حقوق‌های بالای 5هزار یوان برای رده‌های مدیریتی مختلف در چین پرداخت می‌شود.منبع:تابناک

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: