April 2020 02 / پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۲۴۰۶
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
0
عباس صالحی گفت: در سال ۱۳۷۹ میزان تولید شیلات ۴۰۰ میلیون تن بود که در سال ۱۳۹۴ این عدد از مرز یک میلیون تن تولید گذشت و در پایان سال جاری به میزان تولید یک میلیون و صد هزار تن تولید خواهیم داشت.
تولید 200 میلیون قطعه ماهی زینتی در کشورپول‌نیوز - معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران گفت: در پایان برنامه ششم توسعه تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن تولید محصولات شیلات هدف‌گذاری شده است.

عباس صالحی در آینی کلنگ زنی شهرک ماهیان زینتی راوند کاشان اظهار کرد: در سال ۱۳۷۹ میزان تولید شیلات ۴۰۰ میلیون تن بود که در سال ۱۳۹۴ این عدد از مرز یک میلیون تن تولید گذشت و در پایان سال جاری به میزان تولید یک میلیون و صد هزار تن تولید خواهیم داشت.

وی افزود: امروز در زمینه ماهیان زینتی ۲۰۰ میلیون قطعه ماهی در کشور تولید می‌شود که بر اساس هدف‌گذاری‌ها باید این مقدار به ۵۰۰ میلیون قطعه ماهی زینتی برسد.

وی ادامه داد: در سال‌های قبل ماهیان زینتی را وارد می‌کردیم ولی امروز با رشد این صنعت فضا و ظرفیت‌های خوبی برای صادارت این محصول داریم و اکنون کشورهایی مانند ترکیه، عمان و ترکمنستان متقاضی خرید این محصول از ایران هستند.

صالحی اظهار کرد: در دولت نهم سه استان اردبیل، لرستان و کرمانشاه با مصوبه ویژه اداره کل مستقل شدند که باید برای ادامه این روند اصلاح جزئی قانونی در ماده ۴ قانون شیلات توسط مجلس صورت گیرد.

رییس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در سال‌های گذشته اولین نشست تخصصی ماهیان زینتی‌ در کشور به میزبانی کاشان برگزار شد، افزود: شهرک صنعتی تولید ماهیان زینتی کاشان باید یک شهرک نمونه و الگو برای کشور باشد و لذا در طراحی نقشه به آن به عنوان یک مرکز تولید نمونه و مکانی گردشگرپذیر توجه شده است.

صالحی خاطرنشان کرد: امیدوارم در دانشگاه کاشان واحد تحقیق و توسعه مرتبط با شهرک ماهیان زینتی ایجاد شود چون امروز دروس ارائه شده در کشور با واقعیت فاصله دارد و دانشجوها بدون واردشدن به کارگاه ها و مزرعه واحدهای درسی خود را طی می‌کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: