کد خبر: ۲۲۲۳۸۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۱
0
بار ناشی از بیماری قلبی مرتبط با مصرف میوه سبزیجات در کره جنوبی (۶ درصد) کمترین و در مغولستان (بالغ بر ۱۹ درصد) بیشترین بود.
 پول‌نیوز - الزام مردم جهان به مصرف بیشتر میوه و سبزیجات می تواند به شکل قابل توجهی موجب کاهش ناتوانی و مرگ زودهنگام ناشی از بیماری قلبی شود.

در این مطالعه محققان دانشگاه واشنگتن در سیاتل داده ها و مطالعات قبلی را برای تعیین تاثیر مصرف میوه و سبزیجات بر «ناتوانی ناشی از بیماری قلبی در طول سال های عمر» (DALY) در ۱۹۵ کشور بررسی کردند. هر DALY معادل یک سال از دست رفته از سال های سالم بودن عمر است.

یافته ها نشان داد مصرف کم میوه منجر به ۵۷ میلیون DALY و مصرف کم سبزیجات بیش از ۴۴ میلیون DALY را دربر خواهد داشت. DALY معیاری برای اندازه گیری بار تحمیلی ناشی از بیماری است که براساس سال های از دست رفته ناشی از بیماری، ناتوانی یا مرگ زودهنگام محاسبه می شود.

محققان دریافتند بار ناشی از بیماری قلبی مرتبط با مصرف محدود میوه در روآندا (۵ درصد) کمترین و در ن (۲۳ درصد) بالاترین میزان بود. بار ناشی از بیماری قلبی مرتبط با مصرف میوه سبزیجات در کره جنوبی (۶ درصد) کمترین و در مغولستان (بالغ بر ۱۹ درصد) بیشترین بود.

به گفته محققان، کشورهای ثروتمند دارای کمترین بار ناشی از بیماری قلبی در رابطه با مصرف کم میوه و سبزیجات بودند.

پاتریک سر، عضو تیم پژوهش، در این باره می گوید: «تلاش برای افزایش مصرف میوه و سبزیجات توسط مردم می تواند منجر به حفظ میلیون ها سال از عمر سالم افراد در جهان شود.»
منبع: مهر
برچسب ها: میوه ، سبزی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: