April 2020 08 / چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۲۳۸۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۴
0
از میان طرح ها ی صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد که حدود ۸ هزارو ۵۰۰ طرح در سراسر کشور بوده تا پایان امسال ۵ هزارو ۴۰۰ طرح آن به بهره برداری خواهد رسید.
25 طرح صنعتی از 36 طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی راه اندازی شدپول‌نیوز - معاون وزیر صنعت از راه اندازی ۲۵ طرح صنعتی ازمجموع ۳۶ طرح بزرگ اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: از میان طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰درصد،تا پایان امسال۵۴۰۰ طرح به بهره برداری می‌رسد.

حسین ابویی مهریزی گفت: در برنامه ای که به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارایه کردیم از میان طرح ها ی صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد که حدود ۸ هزارو ۵۰۰ طرح در سراسر کشور بوده تا پایان امسال ۵ هزارو ۴۰۰ طرح آن به بهره برداری خواهد رسید و ۲۵ طرح از ۳۶ طرح ملی نیز افتتاح شده است.  

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت افزود: به طور متوسط هر ماه ۴۵۰ طرح از ۸ هزارو ۵۰۰ طرح را به بهره برداری رسیده اند.  

وی افزود: مجموع میزان سرمایه گذاری ۵ هزارو ۴۰۰ طرح صنعتی بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد تومان  و اشتغال زایی برای ۹۰ هزار نفر محقق می شود.

ابویی مهریزی گفت: در ۱۱ ماهه امسال ۴ هزار و ۹۵۰ طرح باید به بهره برداری می رسید که عملکذرد ما ۴ هزار و ۹۷۷ طرح با اشتغال بیش از ۷۶ هزار نفر و سرمایه گذاری حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان بود که با این روند تا از برنامه ۱۱ ماهه پیشی گرفتیم.

وی یادآور شد: از میان ۱۲۱ پروژه ملی ابلاغ شده از سوی دولت ۷ فقره به این وزارتخانه ابلاغ شد همچنین احیای و ایجاد رونق در ۷ هزارو ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط، ایجاد توازن در زنجیره فولاد و مس، ارتقای رقابت پذیری واحدهای کوچک و متوسط، مدیریت هذفمند واردات، افزایش صادرات به میزان ۱۰ میلیارد دلار از عمده ترین اقدامات خواسته شده دولت از وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.  

ابویی مهریزی با بیان اینکه دریافت هرگونه تسهیلات بانکی برای طرح رونق فقط از طریق ورود به سامانه بهین یاب وزارتخانه صورت می پذیرد، افزود: این سامانه در ۳۲ استان کشور بطور کامل فعال است و از سوی دیگر نهادهای مرتبط، بانک ها و استانداری ها برای تحقق این موضوع به صنعتگران متقاضی کمک می کنند.  

وی در ادامه در خصوص تکمیل پروژه های صنعتی اقتصاد مقاومتی گفت: به دنبال ابلاغ این موضوع از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  تکمیل طرح های ۳۳ شرکت صنعتی و معدنی بزرگ که برخی بیش از یک طرح داشتند توسط این معاونت دنبال شد و با راه اندازی کامل آنها ۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری محقق شده و برای ۱۳ هزارو ۳۰۰ نفراشتغال ایجاد شده است.

ابویی مهریزی در توضیح این مطلب افزود: عمده پروژه های دو طرحی در ۳۳ شرکت صنعتی فعالیت آنها از نوع معدنی است که شامل: چادرملو، گل گهر و فولاد سیرجان ایرانیان بوده است که به سهم خود به افزایش ظرفیت در زنجیره فولاد به میزان ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن و افزایش ظرفیت در سیمان کشور به حجم ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و یک تن به افزایش ظرفیت تولید طلا  موجب شده است.

 هم چنین افزایش ظرفیت در صنعت پتروشیمی به میزان ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در صنایع سلولزی به میزان ۱۶۵ هزار تن و در صنایع غذایی ۱۰۵ هزار تن محق خواهد شد.  

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از اقدامات انجام شده حوزه معاونت متبوع خود گفت: بطور متوسط میزان اشتغال زایی ۳۶ پروژه ملی در ازای هر طرح ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و معادل ۴۰۰ نفر اشتغال زایی به همراه داشته است.  

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۵ طرح از ۳۶ طرح مهم و ملی تاکنون در مناسبت های مختلف به بهره برداری رسیده اند، افزود: تحقق درصدی پروژه های افتتاح شده ۸۳ درصد بوده است.  

ابویی مهریزی تصریح کرد: پروژه های اقتصاد مقاومتی تنها در بخش صنعت منحصر نبوده بلکه در سایر بخش ها نظیر: نفت و گاز، نیرو، کشاورزی، راه و شهرسازی تعریف شده اند که در اجرای آن با هم افزایی بخش های یاد شده با یکدیگر در  سرعت گرفتن تحقق آن موثر بوده است.  

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.