April 2020 07 / سه‌شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۲۲۸۸
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱
0
مدیرعامل بانک تجارت گفت: توسعه حاصل از منابع خارجی معمولا پایداری بیشتری داشته و بر رونق تولید اثرگذاری بیشتری دارد اما تحریم‌ها ما را از چنین امکانی محروم کرد و وارد رکود تولید شدیم؛ به طوری که بعضا حتی از منابع خود نیز نمی‌توانستیم استفاده کنیم.
پول‌نیوز - محمدابراهیم مقدم در کنفرانس ملی «اقتصاد مقاومتی و برجام» عنوان کرد: برجام تاثیر بسیار خوبی بر فعالیت‌های اقتصادی گذاشت اما مهمتر از آن تلاش‌های ما در بخش اقتصادی است تا به تبلور برجام کمک کند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، مدیرعامل این بانک در کنفرانس ملی «اقتصاد مقاومتی و برجام» که در مرکز مطالعات وزارت امورخارجه برگزار شد، اظهار داشت: پیش از اعمال تحریم‌ها، اقتصاد کشور از ظرفیت‌های تامین مالی خارجی استفاده خوبی می‌کرد و بانک‌های کشور با کمک این منابع، گردش مالی مناسبی را در اقتصاد کشور ایجاد می‌کردند. قراردادهای فاینانس این امکان را فراهم می‌کردند که بنگاه‌های اقتصادی کشور ابزارهای تولید را وارد کشور کرده و در اقساط چندین ساله منابع را برگردانند.

وی یادآوری کرد: توسعه حاصل از منابع خارجی معمولا پایداری بیشتری داشته و بر رونق تولید اثرگذاری بیشتری دارد اما تحریم‌ها ما را از چنین امکانی محروم کرد و وارد رکود تولید شدیم؛ به طوری که بعضا حتی از منابع خود نیز نمی‌توانستیم استفاده کنیم.

مدیرعامل بانک تجارت ادامه داد: این شرایط موجب شد هزینه‌های کشور در تولید خدمات و محصولات افزایش یابد. اکنون که برجام تحقق یافته است باید تمام بخش‌های اقتصادی کشور از بانک‌ها و بازرگانان گرفته تا صنعتگران و تولیدکنندگان در ایفای صحیح و کامل نقش خود تلاش کنند. برنامه جامع اقدام مشترک ایران و کشورهای 1+5 امکان گشایش‌های اعتبارات اسنادی را فراهم کرده است؛ لذا لازم است ضمن رعایت قوانین بین‌المللی، خود را با استانداردهای جهانی تطبیق دهیم.

همایش "اقتصاد مقاومتی و برجام" دهم اسفندماه آغاز شد و تا هجدهم اسفندماه به بررسی دستاوردهای برجام در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی شامل صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، نفت، نیرو، انرژی هسته ای، بهداشت، راه و شهرسازی، علم و فناوری و پولی- بانکی پرداخت.

طی این همایش مسوولان دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط به ارایه گزارش تفصیلی از دستاوردهای برجام و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در نهادهای متبوع خود پرداختند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.