کد خبر: ۲۲۲۲۷۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
0
موسسه آماری IBGE اعلام کرد اقتصاد برزیل در سال 2016 نه تنها رشد مثبتی نداشته است بلکه 3.6 درصد رشد منفی را نیز تجربه کرد.
پول‌نیوز - آژانس IBGE اعلام کرد اقتصاد برزیل در سال 2016 برای دومین سال پیاپی رشد اقتصادی منفی را تجربه کرد و عملا این کشور با بزرگترین و طولانی ترین رکود تاریخ خود روبرو است.

موسسه آماری IBGE  اعلام کرد اقتصاد برزیل در سال 2016 نه تنها رشد مثبتی نداشته است بلکه 3.6 درصد رشد منفی را نیز تجربه کرد.

این آمار نشان می دهد اقتصاد برزیل برای دومین سال پیاپی رشد منفی داشته و عملا وارد بزرگ ترین و طولانی ترین رکود اقتصادی تاریخ این کشور شده است.

اقتصاد برزیل در سه ماهه پایانی سال 2016 رشد منفی 0.9 درصدی را نسبت به سه ماهه قبل از آن تجربه  کرد که نسبت به پیش بینی 0.5 درصدی کارشناسان حدود دو برابر بدتر بوده است.

این رشد منفی 0.9 درصدی رشد اقتصادی سالانه این کشور را به 3.6 درصد منفی رساند که تقریبا با 3.8 درصد منفی سال 2015 در این کشور برابر بوده است.

به گفته نیل شیرینگ، یکی از کاشناسان و مدیران ارشد موسسه کاپیتال اکونومیکس، در واقع، تولید ناخالص داخلی برزیل به منفی 9 درصد پیش از رکود رسیده است.

وی ادامه داد این بدترین رکود در تاریخ برزیل محسوب می شود.

این رکود دو ساله باعث شده است که تعداد افراد بیکار در برزیل 76 درصد افزایش یافته و به 13 میلیون نفر برسد.

در حالی که برزیل تنها چند سال پیش یکی از کشورهای با بیشترین رشد اقتصادی در جهان بود، کاهش قیمت نفت و انرژی در بازار جهانی در کنار بحران سیاسی در این کشور باعث شد تا این کشور درگیر رکود شدید شود.

رسوایی سیاسی مرتبط با رئیس جمهور این کشور و همچنین برخی از بزرگترین شرکت های حاضر برزیل باعث شد تا سطح اطمینان سرمایه گذاران در این کشور کاهش یابد.

برخی کارشناسان اقتصادی و همچنین وزیر اقتصاد فرانسه معتقدند رکود اقتصادی برزیل به زودی تمام خواهد شد و این کشور به سمت بهبود اقتصادی پیش خواهد رفت.

شرینگ گفت برخی عوامل رکود اقتصادی در این کشور آمریکای لاتین برطرف شده و شاید سه ماهه پایانی سال 2016 پایان رکود بزرگ در این کشور باشد چرا که تولید خودروی برزیل افزایش یافته و تورم رو به کاهش گذاشته است.
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: