جریمه 900 میلیون دلاری گروه چینی برای نقض تحریم‌های ضدایرانیپول‌نیوز - شرکت چینی ZTE به بهانه فروش محصولات خود به ایران و کره شمالی، از سوی آمریکایی حدود ۹۰۰ میلیون دلار جریمه شد.

«زد تی ایی» شرکت تجهیزات مخابراتی چین توافق کرد در صورتیکه مقامات آمریکایی نقض قوانین تحریم به دلیل همکاری با ایران و کره شمالی را علیه این شرکت پیگیری نکنند و همچنین زنجیره توزیع قطعات این شرکت را هم قطع نکنند، ۸۹۲ میلیون دلار جریمه پرداخت کند.  

بر اساس ادعای مقامات آمریکایی، شرکت نام برده قطعات آمریکایی را از ایالات متحده خریداری و بر روی تجهیزات خود قرار می داده و بعد بصورت غیر قانونی آنها را به ایران ارسال کرده است.

همچنین شرکت «زد تی ایی» علاوه بر ارسال محصولات خود به ایران، متهم به ارسال ۲۸۳ محموله مخابراتی به کره شمالی است.  

«جف سشنز» دادستان عمومی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد، این شرکت چینی نه تنها با این کار خود به نقض کنترل صادرات فناوری حساس آمریکایی به کشورهای متخاصم ایالات متحده مانند ایران محکوم است بلکه در مورد اقدامات غیر قانونی خود هم دروغ گفته است.

البته ۲۵ تا ۳۰ درصد قطعات محصولات شرکت «زد تی ایی» توسط آمریکا تامین می شود که بسیاری از آنها نقش کلیدی دارند؛ خرید سالانه این شرکت چینی از شرکت های آمریکایی ها در حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.

بر پایه این گزارش، مدیر عامل «زد تی ایی» در بیانیه ای اعلام کرد: به اشتباه خود اعتراف می کنیم و مسئولیت آن را می پذیریم و به ایجاد تغییر مثبت در این شرکت متعهد باقی می مانیم؛ ضمن اینکه اعلام می کنیم و می پذیریم در صورت نقض بیشتر قوانین تحریم آمریکا،صادرات قطعات آمریکایی به شرکت «زد تی ایی» به مدت ۷سال قطع شود.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: