بالون وای‌فای و مکالمه‌های میلیونیپول‌نیوز - نزدیک به ۳۵ میلیون مکالمه از طریق سه اپراتور ایرانی و آمار ۷۳ درصدی تماس‌های صادره در سال جاری از دستاوردهای ستاد برگزاری اربعین در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.

امسال ستاد برگزاری اربعین در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور بهبود وضعیت کیفیت ارتباطی زائران، تشکیل شد و اقداماتی را در این راستا انجام داد که نصب و راه‌اندازی بیش از ۸۰۰ کیوسک تلفن ثابت رایگان و بیش از ۱۰۰ سایت ثابت و سیار تلفن همراه و ۲۰۰ کیوسک وای‌فای در مسیر پیاده‌روی زائرین اربعین، عملیاتی کردن بالون وای‌فای در مرز مهران و تخصیص IP و ایجاد بیش از ۶۰۰ مگابیت پهنای باند از جمله این اقدامات بود.

بنا بر اعلام، افزایش دو برابری ظرفیت زیرساخت ارتباطی بین دو کشور با افزودن چندین خط STM۱ و E۱ از دیگر اقداماتی بود که در راستای وضعیت کیفیت ارتباطی زائران انجام گرفت و همچنین تعرفه مکالمه با عراق کاهش ۵۰ درصدی داشته و به دقیقه‌ای ۵۵۰ تومان برای همه اپراتورها رسید.

این اقدامات دستاوردهایی را نیز به همراه داشت که از جمله آنها می‌توان به قریب به ۳۵ میلیون مکالمه از طریق سه اپراتور ایرانی در بازه زمانی ۱۷ تا ۲۸ آبان‌ماه اشاره کرد. تعداد دقایق و دفعات مکالمات صادره بیشتر از تعداد دقایق و دفعات مکالمه وارده بوده است به طوری که اوج آن در تاریخ ۲۸ آبان رخ داده است که در مجموع نزدیک به ۵ میلیون دقیقه مکالمه صورت گرفته است.

طی دو هفته تعداد ۳۴.۶ میلیون مکالمه با زمان ۴۴ میلیون دقیقه برقرار شد که از این میزان ۲۵.۳ میلیون مکالمه با زمان ۳۱ میلیون دقیقه ارتباط از ایران به عراق بوده که یعنی بیش از ۷۳ درصد تعداد تماس‌ها صادره بوده است.

در این مدت حجم ظرفیت دیتای پیامک تلفن همراه در اوج ترافیک به ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه رسید. همچنین به طور متوسط روزانه بیش از ۵ میلیون دقیقه مکالمه از سوی زائران ایرانی تبادل شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: