May 2021 18 / سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۲۲۲۱۰
۰۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۶
0
رئیس جمهور با اشاره به اینکه با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها دیگر فقری در جامعه وجود نخواهد داشت از آغاز این طرح در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

مهر ، دکتر محمود احمدی نژاد در گفتگو با سیمای مرکز کرمان در خصوص طرح هدفمند کردن یارانه ها اظهار داشت: هدفمند کردن یارانه ها یک طرح بزرگ و ملی است که همه ابعاد اقتصادی و زندگی مردم را در بر می گیرد و موجب تحول ساختار اقتصادی کشور می شود.

وی از آغاز طرحهای مقدماتی هدفمند کردن یارانه ها در کشور خبر داد و گفت: اجرای یک قانون در ابتدا نیاز به انجام مقدمات و ساماندهی دارد و این مقدمات در طرح هدفمندی یارانه ها در حال انجام است و از هم اکنون درحال افتتاح حساب در سه استان کشور به صورت آزمایشی هستیم.
 
حسابها به صورت منطقه ای باز می شود
 
وی گفت: با انجام این طرح نواقص و مشکلات را رفع می کینم و در نهایت منطقه به منطقه حسابها را در سراسر کشور باز خواهیم کرد.
 
دکتر احمدی نژاد با اشاره به برخی اقدامات قبل از انجام طرح توسط افراد سود جو ادامه داد: بعضی ها از هم اکنون در حال ذخیره کالاهستند یا تغییراتی را در قیمتها به وجود می آوردند اما مردم بدانند اینها هیچ ربطی به طرح هدفمند کردن یارانه ها ندارند.
 
وی گفت: دولت می تواند به خوبی بازار را مدیرت کند و در همین راستا درحال ذخیره سازی برخی کالاهای اساسی مردم هستیم و بازار را کنترل می کنیم.
 
احمدی نژاد با اشاره به کنترل بازار در شب عید افزود: با وجود افزایش 30 درصدی خرید توسط مردم بازار شب عید به خوبی مدیریت شد.
 
کسی حق ذخیره سازی کالا ندارد
 
وی تاکید کرد: کسی حق به بهانه هدفمند کردن یارانه ها ندارد ذخیره سازی کند یا قیمت کالاها را افزایش دهد.
 
رئیس جمهور افزود: هم اکنون شرایط عادی است و روزی که طرح هدفمند کردن یارانه ها نیز آغاز شود شرایط عادی خواهد بود و از مردم در زمان آغاز طرح خواهشهایی داریم که اگر انجام دهند بازار به خوبی کنترل خواهد شد.
 
میزان جبرانی هدفمندی یارانه ها بیشتز از افزایش هزینه است
 
وی گفت: حداکثر جبرانی که باید به مردم می دهیم و خواهید دید که اکثریت جامعه وضعشان بهتر خواهد شد، به عنوان مثال اگر هدفمند کردن یارانه ها هزینه هر فرد را 20 هزار تومان افزایش دهد ما 25 هزار تومان خواهیم داد و اگر 40 هزار تومان افزایش دهد ما 50 هزار تومان افزایش خواهیم داشت.
 
احمدی نژاد خاطرنشان کرد: در حال برنامه ریزی مناسب هستیم و کارها به جلو می رود اما اطلاع رسانی ریز را در حال حاضر انجام نمی دهیم چون ضرورت ندارد.
 
وی افزود: برنامه ریزی به سرعت انجام می شود و طرح هدفمند کردن یارانه ها از نیمه دوم امسال اجرا می شود.
 
رئیس جمهور در خصوص واریز مبلغ مورد نظر به ازای هر فرد نیز گفت: پول حداقل یک ماه جلوتر به حسابها واریز می شود اما اجازه برداشت تا زمان آغاز طرح داده نخواهد شد.
 
وی گفت: در بحث صنعت و سایر بخشها نیز کارگروههای تخصصی تشکیل شده است و تاثیرات طرح هدفمند کردن یارانه ها بررسی می شود و اقدامات لازم در راستای حمایت از صنعت انجام می شود.
 
با هدفمند کردن یارانه ها دیگر فقری در جامعه وجود نخواهد داشت
 
احمدی نژاد افزود: طرح به خوبی درحال پیشرفت است و وقتی طرح اجرا شود دیگر فقیری در جامعه حضور نخواهد داشت، دولت امیدوار بود یک دفعه طرح اجرا شود چون تبعات آن کمتر بود اما نظر مجلس مرحله ای بود که مرحله ای نیز انجام می شود و سعی می کنیم تبعات منفی را کنترل کنیم.
 
وی از مردم خواست اگر کسی خواست اجحاف کند و قیمتها را افزایش غیر قانونی بدهد حتما وی را به دستگاههای نظارتی معرفی کنند.
 
بیانیه گروه 15 معادلت جهان را به نفع ایران تغییر داد
 
رئیس جمهور در خصوص بیانه سه جانبه تهران و تاثیر آن بر روابط بین الملل نیز گفت: کشورهای مستکبر و غربی می خواهند سایر کشورها همانند الگوی آنها پیشرفت کنند و نوع روابط داخلی و خارجی سایر کشورها مطابق میل آنها باشد اما بیانه تهران فصل جدیدی را در کشور گشود.
 
وی افزود: بیانه تهران معادلات آنها را به هم ریخت و کشورهایی مانند بزریل، ترکیه و ایران که هر کدام یک نماد در جهان هستند و الگویی برای سایر کشورها هستند یک مدل جدید را ارائه دادند.
 
احمدی نژاد گفت: غرب می خواهد یک نوع خاص از زندگی را دیکته کند که با حمایت برخی سازمانهایی که خود آنها درست کرده اند انجام می شود اما دنیا خواستار زندگی دیگری است.
 
وی گفت: غرب در مقابل بیانیه تهران تاکنون نتوانسته است هیچ ایرادی بگیرد چون حرف حق و قانون است و هر انسان معتدل در دنیا آن را قبول می کند به همین دلیل یکباره جبهه بندی ها در دنیا تغییر کرد.
 
رئیس جمهور گفت: با وجودیکه برخی کشورهای غربی از ترکیه و برزیل می خواستند به ایران سفر نکنند آنها از نزدیک درجریان موضوع قرار گرفتند و دیدند هر چه ما می گوییم درست است و حتی خودشان برخی موارد را به بیانیه اضافه کردند و این مسئله نشان می دهد مطالبه ما منطقی و حق است.
 
جواب منفی به بیانیه تهران نشان از نابودی ساختار شورای امنیت دارد
 
وی گفت: این بیانیه پیروزی بزرگی برای ایران بود و غرب اگر جواب مثبت بدهد ما برد کرده ایم و اگر جواب منفی نیز بدهد باز هم ما برنده شده ایم چون نشان می دهد ساختار شورای امنیت نابود شده است و کارکرد نخواهد داشت.
 
وی ادامه داد: این بیانیه افکار عمومی دنیا را فتح کرده است و لازم نیست دیگر ما حرفی بزنیم بلکه بقیه از حق ما دفاع می کنند و همه دارند حرف ما را می زنند و ساختار نظام پوسیده استعماری زیر سئوال رفت.
 
روسیه دست از سیاسی کاری بردارد
 
رئیس جمهور در خصوص برخی کشورها از جمله روسیه نیز گفت: برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان از این بیانیه استقبال کردند، فرانسه هم تمایل نشان داده است اما انگلیبس عصبانی است و صهیونیست نیز از همه عصبانی تر است اما در این میان روسیه که دوست و همسایه ما است نباید سیاسی کاری کند، آنها به ما گفتند در راستای حل مشکل قدم بردارید ما پشتیبانی می کنیم اما اگر بخواهد سیاست کاری کند ما اجازه نخواهیم داد کسی با سرنوشتمان بازی کند.
 
وی با اشاره به صحبتهای روز گذشته خود در خصوص روسیه گفت: ما حق کسی را زیر پا نگذاشته ایم و اجازه نمی دهیم کسی حقمان را زیر پا بگذارد.

وی با اشاره به انجام مطالعات و کارشناسی در این زمینه گفت: اجرای این طرح مقداری طول کشید زیرا تغییرات اساسی در طرح به وجود آمد و امکان اجرا وجود نداشت، گفتگوهایی در این راستا صورت گرفت و درحالیکه پیش بینی می کردیم از ابتدای خرداد ماه این طرح اجرا شود که در نهایت به دلیل تغییرات در بودجه در برنامه نیز تغییراتی صورت گرفت اما بزودی اجرای طرح آغاز می شود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: