برگزاری نشست مشترک ایران و ایتالیا در سال آیندهپول‌نیوز - معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از برگزاری اولین نشست همکاری‌های مشترک علمی، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا در فروردین 96 خبر داد.

دکتر وحید احمدی با اشاره به برگزاری نشست همکاری‌های مشترک علمی، فناوری و نوآوری میان ایران و ایتالیا، افزود: این نشست با هدف فراهم آوردن فرصت‌های جدید برای دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی، پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی،‌ شرکت‎های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناوری کشورهای ایران و ایتالیا برگزار می‌شود.

وی برگزاری این نشست را یک رویداد شبکه‌ای و برقرارکننده ارتباط میان دو کشور توصیف کرد و ادامه داد: ایجاد ارتباط میان مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان با فناوری پیشرفته شرکت‌های ایتالیایی به منظور انتقال فناوری و فراهم کردن فضای مناسب برای تقویت گفت‌وگوهای دو جانبه از دیگر اهداف برگزاری این نشست است.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، برگزاری این نشست را در راستای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه ایران با وزارت آموزش، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایتالیا دانست و یادآور شد: با امضای این تفاهم‌نامه که در سال 2015 صورت گرفت، برنامه بین‌المللی‌سازی پژوهش و نوآوری و اتصال علمی، فنی و تجاری بین دنیای پژوهش و کسب‌وکار ایران و ایتالیا تقویت و تداوم خواهد یافت.

احمدی خاطرنشان کرد: در این نشست 100 نفر از صاحبان صنعت و فناوری ایتالیا در کنار شرکت‌های دانش بنیان ایرانی حضور خواهند داشت.

به گفته وی، این نشست در روزهای 30 و 31 فروردین ماه 96 برگزار خواهد شد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: ایتالیا ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: