تلاش کاخ سفید برای احیای قانون جاسوسی سایبریپول‌نیوز - آژانس امنیت ملی آمریکا به دنبال بازسازی و احیای قانون جاسوسی سایبری است که سرقت اطلاعات میلیون ها نفر از کاربران اینترنت و تلفن همراه را تسهیل می کند.

این در حالی است که مشخص نیست هم اکنون امنیت و حریم شخصی چندمیلیون نفر از مردم آمریکا و دیگر کشورهای جهان به واسطه جاسوسی های سایبری کاخ سفید به خطر افتاده است.

مهلت اجرای قانون جاسوسی سایبری فعلی دولت ایالات متحده در پایان سال 2017 به پایان می رسد و دولت ترامپ هم تصریح کرده که قصد دارد از تداوم اجرای آن با تغییراتی تازه حمایت کند.

سخنگوی کاخ سفید در تازه ترین مصاحبه مطبوعاتی خود تصریح کرده که تمدید قانونForeign Intelligence Surveillance Act یا  FISAبرای حفاظت از امنیت مردم آمریکا ضروری است.

البته به نظر می رسد تداوم اجرای این قانون با روند فعلی مخالفانی نیز داشته باشد، اما بعید به نظر می رسد مخالفان آن بتوانند جلوی اجرای قانون یاد شده که جاسوسی سایبری از عموم مردم را تسهیل می کند، بگیرند.

یکی از جنبه های تکان دهنده این قانون موسوم به پریسم دسترسی بی واسطه و آنی آژانس امنیت ملی آمریکا به سرورهای شرکت های اپل، گوگل، مایکروسافت، فیس بوک و ... را تضمین می کند. اگر چه این قانون در اصلی برای جاسوسی سایبری از اتباع کشورهایی به غیر از آمریکا طراحی شده، اما افشاگری های ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی امریکا نشان داد مردم آمریکا هم در عمل هدف این قانون هستند. بحث و تبادل نظر در مورد تغییرات احتمالی این قانون آغاز شده، اما هنوز از سرنوشت آن خبر دقیقی در دست نیست.
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: