پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۲۱۷۸۸
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
0
حسن رکنی مناسب توصیف کردن شرایط تولید تخم مرغ در مملکت گفت: ایران جزء 12 کشور نخست دنیا به لحاظ میزان تولید تخم مرغ است.
ایران به 10 کشور جهان تخم مرغ صادر می کندپول‌نیوز - معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از تولید سالانه ۹۵۰ هزار تن تخم مرغ در کشور خبرداد و گفت: در حال حاضر تخم مرغ تولید ایران به ۱۰ کشور جهان صادر می شود.

حسن رکنی ضمن مناسب توصیف کردن شرایط تولید تخم مرغ در مملکت افزود: ایران جزء 12 کشور نخست دنیا به لحاظ میزان تولید تخم مرغ است.

وی همچنین با بیان اینکه سالانه 950 هزار تن تخم مرغ در ایران تولید می شود، اظهارداشت: خوشبختانه در سالیان اخیر فضای خوبی جهت صادرات تخم مرغ و ورود به بازارهای جهانی برای تولید کنندگان داخلی فراهم شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از صادرات 10 درصدی تخم مرغ در بازه زمانی 12 ماهه سال گذشته در کشور خبردادو گفت: چراغ صادرات این محصول با توجه به ایجاد زیرساخت های مناسب، دانش فنی و برنامه ریزی عملیاتی روز به روز پرفروغ تر خواهد شد.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان داخلی همواره به دنبال ارزآوری بیشتر و حضوری پر رنگ در بازارهای بین المللی هستند.

رکنی حفظ و پایداری بازارهای جهانی را سخت تر از ورود به این بازارها دانست و اظهارداشت: خوش قولی و انجام تعهدات از اصول اساسی تجارت است.

وی در ادامه بسته بندی، ثبات قوانین و مقررات، حمل و نقل، قیمت رقابتی، کاهش هزینه تولید و غیره از دیگر موارد در حوزه صادرات و حضور موفق در بازارهای بین المللی برشمرد و گفت: صادرات در ساختار اقتصادی کشور بسیار نقش آفرین است.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: به رغم اینکه ایران در بخش صادرات مواد پروتئینی به ویژه تخم مرغ هنوز جوان است اما ریل گذاری ها و اقدامات خوبی تاکنون در این حوزه صورت گرفته است.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر تخم مرغ  تولید ایران به 10 کشور جهان صادر می شود، اظهارداشت: کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان، آسیایه میانه و غیره از جمله مقاصد صادراتی این کالا هستند.

رکنی تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به زیرساخت های خوب داخل کشور، بازسازی و به روزرسانی واحدهای تولیدی تخم مرغ هر روز شرایط جهت ورود به بازارهای بین المللی برای ایران بیش از گذشته در حال مهیا شدن است.
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: