April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۱۷۲۰
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۹
0
پول‌نیوز - پارکینسون به عنوان یکی از مخرب ترین بیماریهای عصر حاضر به شمار می آید به طوریکه در مراحل پیشرفته آن، حرکت کردن و انجام کارهای ساده نیز با دشواریهای زیادی همراه می شود. ابتلا به افسردگی مزمن نیز از دیگر پیامدهای این بیماری است.

 دانشمندان موفق به کشف ارتباط مهم دیگری میان ابتلا به پارکینسون و فعالیت باکتریایی در روده شدند.

به نقل از ساینس الرت، کشف چنین ارتباطاتی نه تنها به دانشمندان کمک می کند تا با اعمال تغییراتی در باکتریهای روده به روشهای نوینی جهت تشخیص زودهنگام پارکینسون دست یابند بلکه از آنها برای ارایه روشهای مؤثر درمانی نیز استفاده کنند.

پارکینسون به عنوان یکی از مخرب ترین بیماریهای عصر حاضر به شمار می آید به طوریکه در مراحل پیشرفته آن، حرکت کردن و انجام کارهای ساده نیز با دشواریهای زیادی همراه می شود. ابتلا به افسردگی مزمن نیز از دیگر پیامدهای این بیماری است.

اگرچه مدتها بود که دانشمندان برای تشخیص و یافتن شیوه های مؤثر درمانی علیه پارکینسون روی مغز متمرکز بودند اما حالا شاهد تغییرات زیادی در نگرش دانشمندان هستیم تا جایی که آنها دیگر تنها به مغز فکر نمی کنند و مطالعات دقیقی بر روی روده هم انجام می دهند.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند باکتریهای موجود در سیستم روده ای مبتلایان به پارکینسون و افراد سالم متفاوت از هم است.

اکنون دانشمندانی از دانشگاه آلاباما در آمریکا به سرنخهای جدید دیگری دست یافته اند که ارتباط پارکینسون با میکروارگانیسمهای فعال در روده را بیشتر از گذشته نشان می دهد.

آنها نمونه های به دست آمده از میکروبهای روده ۱۹۷ فرد مبتلای ساکن در مناطق مختلف آمریکا را با نمونه های متعلق به ۱۳۰ فرد سالم دیگر را مقایسه کرده و متوجه تفاوتهای چشمگیری در اثرگذاری داروها بر ساختار باکتریهای موجود در این بخش از بدن افراد شدند.
منبع: مهر
برچسب ها: پارکینسون ، روده
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: