April 2020 09 / پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۱۶۴۳
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵
0
سید علی موسوی گفت: اخیرا در شورای عالی اشتغال دو مصوبه به تصویب رسیده است که یکی از مصوبات کارآموزی در محیط واقعی کار و دوم کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که انتظار داریم با ابلاغ آن ارتقای مدل فعالیت سازمان را شاهد باشیم و مدل کار ما از تضمین بیشتری به لحاظ کیفی برخوردار شود.
24 درصد مهارت‌آموزان جذب بازار کار می‌شوندپول‌نیوز - معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان این‌که ۲۴ درصد مهارت‌آموختگان وارد بازار کار می‌شوند، ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان در سال آینده آموزش‌های سازمان فنی و حرفه‌ای تضمین کیفیت بیشتری داشته باشد.

سید علی موسوی امروز در مراسم اختتامیه اولین جشنواره محتوای الکترونیکی با طعم مهارت، اظهار کرد: اخیرا در شورای عالی اشتغال دو مصوبه به تصویب رسیده است که یکی از مصوبات کارآموزی در محیط واقعی کار و دوم کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که انتظار داریم با ابلاغ آن ارتقای مدل فعالیت سازمان را شاهد باشیم و مدل کار ما از تضمین بیشتری به لحاظ کیفی برخوردار شود.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای افزود: تمام کشورهای پیشرفته اقتصاد خود را به مهارت گره زده‌اند و الگوهای آموزشی خود را در حوزه مهارت‌آموزی گسترش داده‌اند و ما اقتصاد دانش‌بنیان را برای خود تعریف کرده‌ایم تا دانش را به مهارت کار تبدیل کنیم و اینگونه نباید استنباط شود که اقتصاد تنها با دانش پیش می‌رود و باید توسعه مهارت‌ها را دنبال کنیم.

وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای متولی آموزش‌های غیررسمی است و برای آنکه این قید را از مهارت‌آموزی بردارد به این سمت که فرد بدون محدودیت زمانی و مکانی مهارت‌های مورد نیاز خود، جامعه و بازار کار را به دست آورد گام برداشته است.

موسوی تصریح کرد: باید ظرف مهارتی خود را به گونه‌ای طراحی کنیم که مهارت پیشران اقتصادی باشد، زیرا آنچه در کشور ما مغفول مانده و باید به سمت آن برویم مهارت‌آموزی است.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در عین حال با بیان این‌که ۲۴ درصد مهارت‌آموزان جذب بازار کار می‌شوند، افزود: بخشی از آموزش‌های سازمان به پادگان‌ها و زندان‌ها و بخشی دیگر به کارگاه‌ها و شاغلان واحدهای صنفی، اتحادیه‌ها و صنوف ارائه می‌شود ولی قسمت اعظم آموزه‌های ما به فراگیران مهارتی داده می‌شود.

وی اظهار کرد: مدت زمان آموزش مهارتی حداقل ۲۰ ساعت و حداکثر ۲۷۰۰ ساعت است و به‌طور نسبی می‌توان گفت که ۲۴ درصد مهارت آموختگان پس از طی یک دوره مهارتی وارد بازار کار می‌شوند.

موسوی در پایان گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه‌ی آموزش‌های شغلی و نحوه انجام کار به کارآموزان را برعهده دارد و آموزش‌های آن با هنرستان‌ها و سازمان‌ها تفاوت دارد، زیرا سازمان محیط واقعی کار را در کارگاه‌های خود شبیه‌سازی می‌کند و از این جهت بسیاری از هزینه‌ها کاهش می‌یابد و در شناخت کارآموزان از محیط واقعی کار موثر است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.